دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 ماساژ بعد از عمل بيني
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

ماساژ بعد از عمل بيني

مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

 

جراحی بینی یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی است که تا حد زیادی باید با احتیاط و دقت های فراوانی همراه باشد تا بهترین و موفق ترین نتیجه حاصل شود.

حال در این مقاله قرار است که به یکی از مسائلی در زمینه جراحی بینی بپردازیم که در ظاهر شاید بی اهمیت به نظر برسد اما در حقیقت بسیار بر روند بهبودی بعد از جراحی بینی اهمیت اساسی دارد.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید مد نظر قرار دهید این است که حتما مراقبت ها و توصیه هایی که از سوی پزشکان مطرح می شود را با نهایت دقت و وسواس انجام دهید تا روند بهبودی بحاصل شود.

شما تصور کنید که جراحی بینی شما توسط بهترین و توانمند ترین پزشکی که در ایران فعالیت دارد انجام شده است. اما اگر بعد از جراحی مراقبت های را لازم نداشته باشید جراحی نمی تواند روند درستی را طی کند. بنابراین نیمی از موفقیت نتیجه درمان و جراحی به خود شما وابسته است.

در ادامه طریقه ماساژ بینی بعد از عمل را توسط دکتر علی منافی مشاهده می کنید که می تواند بسیار کاربردی باشد:

انواع جراحی بینی

جراحی های بینی با هدف های مختلفی انجام می شود. بسیاری از افراد با هدف افزایش زیبایی و نیز رفع نقایص استخوانی و ظاهری بینی دست به جراحی های مختلف می زنند. این نوع جراحی رینوپلاستی نام دارد.

در پاره ای از موارد افرادی هستند که جراحی بینی را به منظور رفع انحراف بینی انجام می شود. انحراف بینی در افراد موجب می شود علاوه بر اینکه مشکلات ظاهری برایشان ایجاد شود. مشکلات عملکردی نیز در بینی شان ایجاد می کنند.

ماساژ بعد از عمل بيني
ماساژ بعد از عمل بيني

برای مثال افرادی که انحراف بینی دارند در طول شبانه روز خواب درستی نمی توانند داشته باشند زیرا که مجرای بینی شان به درستی شکل نگرفته است که بتوانند به درستی تنفس داشته باشند. همین مساله موجب می شود که خرخر های زیادی را در شب و در هنگام خواب داشته باشند این موضوع هم برای خودشان و هم برای اطرافیان شان آزار دهنده است.

این افراد آبریزش های زیادی از بینی دارند زیرا که یکی از لوله های بینی بیش از دیگری باز شده است و بنابراین ترشحات بینی در اینان زیاد است.

جراحی بینی رینوپلاستی چه مزایایی دارد؟

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی همانگونه که از نامش بر می آید به افزایش زیبایی افراد کمک می کنند. مجراهای بینی تا حد زیادی به تناسب ایده آل می رسند. از سوی دیگر نیز پهنا و طول بینی به اندازه ای می رسد که به زیبایی افراد کمک های زیادی خواهد داشت.

 مزایای انجام جراحی سپتوپلاستی

یکی از مهم ترین اهدافی که از انجام جراحی سپتوپلاستی دنبال می شود این است که بینی به لحاظ عملکردی به وضعیت درست و طبیعی برسد.

از مهم ترین نتایجی که جراحی بینی سپتو پلاستی دارد این است که افراد با تمامی عارضه هایی که انحراف بینی به همراه داشت رها می شوند و به نوعی خلاصی پیدا می کنند.

می گوییم خلاصی زیرا که عارضه های بسیار مشکل سازی برای آنها ایجاد می کند.

دومین مزیت نیز این است که بینی افراد به لحاظ زیبایی نیز به وضعیت قابل قبولی خواهد رسید.

* نکته ای که در این میان می توان مطرح کرد این است که جراحی بینی سپتوپلاستی در مواردی با رینوپلاستی همراه خواهد بود. بدین معنا که جراحان علاوه براینکه انحراف بینی را برطرف می کنند مشکلات دیگر را نیز برطرف خواهند ساخت. به این جراحی رینوسپتوپلاستی نام دارد.

هزینه انجام جراحی بینی رینوپلاستی

یکی از سوالاتی که  دائما پرسیده می شود این است که هزینه جراحی بینی رینوپلاستی چقدر است؟. باید برای پاسخ گویی به این سوال بگوییم که جراحی بینی از هر نوع که باشد (چه رینوپلاستی و چه سپتوپلاستی) هزینه ای ثابت ندارد. از این رو نمی توان هزینه ای برای آن تعیین کرد.

از یک طرف این جراحی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و از طرف دیگر پزشکان مختلف با تخصص های متفاوتی برای انجام جراحی سپتوپلاستی و رینوپلاستی اقدام می کنند. از این رو هرکدام بر طبق معیارهای مختلفی به تعیین حق الزحمه می پردازند.

محدویت سنی برای انجام جراحی های زیبایی بینی

از مهم ترین سوالاتی که در زمینه جراحی بینی پرسیده می شود این است که آیا برای انجام جراحی زیبایی بینی محدویت سنی وجود دارد؟. برای پاسخ گفتن باید بگوییم که خیر. بسیاری از افراد در رده های سنی مختلفی به انجام جراحی های زیبایی می پردازند و هیچ مشکلی بری آنان ایجاد نمی شود. البته در هر سنی مراقبت های مخصوص به خود را دارد و افراد در هر سنی بر طبق اقتضائات خود باید تحت جراحی قرار گیرند. دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی چه نتیجه ای در بر دارد؟

در بین سوالاتی که در خصوص جراحی بینی پرسیده می شود ماساژ بینی بعد از جراحی بینی جزء پرتکرارترین هاست. درواقع افراد در مواردی می پرسند که ماساژ بینی بعد از جراحی بینی چقدر تاثیر دارد؟.

در این زمینه باید بگوییم که پزشکان توصیه می کنند که به نحوی خاص به ماساژ بینی بپردازید.

ماساژ باید بدین نحو باشد که به طور دورانی حرکاتی را به آرامی در اطراف بینی انجام دهید.

البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این حرکات باید به ارامی و اهسته باشد تا کمترین فشاری به استخوان بینی وارد نشود.

ماساژ بینی بعد از جراحی بینی موجب می شود که کبودی و تورم روی بینی کاهش داشته باشند.

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که تمامی اطلاعات ارائه شده بتواند تا حد زیادی بر روند جراحی و اتخاذ بهترین تصمیم از سوی شما تاثیر گذار باشد.

اخرین توصیه این است که برای انجام جراحی بینی حتما از بهترین و معتبرترین پزشکانی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید.

بهترین جراح پلاستیک بینی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند.

برچسب ها:

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 3 =

Call Now Buttonتماس با پزشک
fa_IRفارسی