دکتر علی منافی 4 عملیه الانف 4 جراحی بینی با لیزر
[wtr-time]

آخرین دیدگاه ها

جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر

نه در جراحی بینی بلکه در تمامی جراحی ها افراد به دنبال این هستند که جراحی را با آسان ترین شیوه و به بهترین روش انجام دهند. در این میان جراحی بینی که یکی از متداول ترین جراحی ها در حوزه جراحی های زیبایی است به دو روش مشخص جراحی بینی باز و لجراحه الانف المغلقه انجام خواهد شد.

اما آیا جراحی بینی با لیزر را نیز می توان در این دسته بندی قرار داد؟

قطعا علت خواندن این نوشتار توسط شما کسب آگاهی درباره این نوع جراحی است. شما در واقع می خواهید بدانید جراحی بینی با لیزر امکان پذیر بوده یا تبلیغاتی بیش نیست!

در ادامه این نوشتار ضمن ارائه توضیحات مختصری در باب جراحی بینی به این پرسش نیز پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید:

عملیه الانف

همانطور که در ابتدا بیان شد جراحی بینی از جمله جراحی های زیبایی است که در چند دهه اخیر به عنوان متداول ترین جراحی شناخته شده است. اشتیاق به انجام جراحی بینی در بین افراد موجب شده که ایران به عنوان سردمدار این جراحی در جهان شناخته شود.

جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی اکنون در صدر جدول جراحی های زیبایی قرار دارد. افراد بسیاری تنها به دلیل پیروی از جریان مدرنیسم به دنبال این جراحی هستند و افراد دیگری به علت درمانی مانند جراحة الاورام الحميدة و یا عملیه انحراف الانف خواستار آن هستند. اینکه با چه هدفی این جراحی صورت گیرد می تواند در نتیجه جراحی موثر باشد. گفتنی است که اغلب افرادی که با هدف درمانی به این جراحی روی می آورند در نهایت جراحی زیبایی را نیز انجام خواهند داد.

جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی با لیزر

چرا جراحی بینی؟

غالبا افرادی که دارای نقص مشهود در ظاهری بینی هستند مانند افرادی که دارای بینی گوشتی هستند و یا بینی استخوانی و همچنین افرادی که از نظر ساختاری با بینی خود مشکل دارند مانند افرادی که دارای پولیپ بینی هستند جراحی بینی را انتخاب می کنند.

بنابراین این اهداف می توان جراحی بینی را به چندین شکل مشخص تقسیم کرد:

 • تجمیل الانف اللحمی
 • تجمیل الانف العظمی
 • جراحه الانف الطبیعی
 • عملیه الانف الفانتیسیه
 • عملیه انحراف الانف
 • جراحة الاورام الحميدة
 • جراحی ترمیمی بینی

اما نحوه انجام تمام این جراحی ها یکسان است؟ در ادامه خواهید خواند:

انواع روش جراحی بینی

در بالا اشاره شد که جراحی بینی از لحا ظ چگونگی به دو نوع جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم می شود.

در جراحی بینی باز پزشک ملزم به ایجاد برش روی بینی خواهد بود تا بتواند ساختار داخلی بینی را بررسی کرده و اصلاحات لازم را به عمل آورد. در نهایت پس ایجاد تغییرات پوست بینی در نواحی برش به محل مناسب بخیه زده می شود.

اما در جراحی بینی به روش بسته برشی روی بینی فرد ایجاد نخواهد شد و جراح تنها از طریق سوراخ های بینی اعمال جراحی را انجام خواهد داد. بنابراین برشی ایجاد نشده و بخیه ای نیز صورت نمی گیرد. اما لازم به ذکر است که این نوع جراحی در مواقع خاصی انتخاب خواهد شد . برای مثال در زمانی که فرد نیازمند اصلاحات گسترده روی تیغه بینی نباشد و یا برای جراحی های ترمیمی بینی که آن ها نیز نیاز به تغییرات گسترده ندارند.

گفتنی است که اغلب افرادی که برای اولین بار می خواهند بینی خود را عمل کنند اصرار بر انجام جراحی بینی به روش بسته دارند، چراکه نیازمند بخیه نبوده ودوره نقاهت طولانی مدت را نخواهد داشت. اما به یاد داشته باشید که انتخاب روش جراحی به سلیقه بیمار نبوده و این پزشک است که با توجه به وضعیت عمومی بیمار و صلاحدید خود روش مشخصی را انتخاب خواهد کرد.

اما آیا می توان جراحی بینی با لیزر را در این دسته جای داد؟

پاسخ ما به این پرسش منفی است. جراحی بینی با لیزر به تصور اینکه بتواند تغییرات عمده ای را ایجاد کند امکانپذیر نخواهد بود. آنچه به عنوان جراحی بینی با لیزر شناخته می شود به دو دلیل است: یا از لیزر در جراحی بینی استفاده شده و در برش غضروف از آن کمک گرفته می شود که در این مورد ابتدا جراحی بینی باز صورت خواهد گرفت و از ابزار لیزر استفاده خواهد شد و یا از لیزر تنها برای رفع نواقص پوستی بینی استفاده شده و تغییراتی را در ساختار بینی حاصل نخواهد شد. بنابراین نمی توان ادعا کرد که جراحی بینی با لیزر به عنوان روشی منحصر وجود دارد، بلکه لیزر تنها می تواند به عنوان ابزار در جراحی شناخته شود نه به عنوان روشی مجزا.

لذت آنچه با نام جراحی بینی با لیزر به گوشتان خورده است تنها تبلیغات بوده و پشتوانه علمی نخواهد داشت.

الدکتور علی منافی اخصائی البلاستیکیه و التجمیلیه له خبره فی اجراء جمیع الجراحات التجمیل الجسم و الوجه. اذا ترغب فی الاتصال بنا اتصال علی الارقام العیاده 02188879941 او 02188879942 او 021888797882. الاینستاغرام الدکتور حالیا.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

آنچه می توان تاثیر مستقیمی بر نتیجه جراحی بینی داشته باشد در وهله اول انتخاب جراح الأنف و در وهله دوم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی .

اینکه جراحی به کمک لیزر انجام شده باشد و یا ابزار های دیگر تاثیری در نوع مراقبت ها نخواهد داشت. مراقبت های معمول بعد از جراحی بینی عبارت اند از:

 • مراقبت از گچ بینی و پرهیز از خیس شدن آن
 • قرار دادن سر کمی بالاتر از بدن در هنگام خواب و استراحت
 • استفاده از کمپرس یخ در صورت بروز تورم و کبودی
 • اجتناب از حرکت دادن گچ بینی
 • مصرف غذاهای نرمی که نیازمند حرکت شدید دهان نباشد.
 • صحبت کردن آرام و پرهیز از باز و بسته کردن دهان به طور شدید
 • عدم استفاده از عینک
 • پرهیز از استعمال دخانیات
 • پرهیز از مصرف الکل
 • مراجعه به پزشک در صورت مشاهده خونریزی و خارج شدن چرک از بینی

سخن پایانی

در آخر باید بیان کنیم که تبلیغات درباره جراحی بینی با لیزر را جدی نگیرید. بهتر است اگر قصد این جراحی را دارید در ابتدا با أفضل جراح الانف تجميل ، جلسه مشاوره ای داشته باشید تا با تمام جوانب این جراحی آشنا شوید. در این جلسه می توانید تمامی پرسش های خود حتی در خصوص صحت انجام جراحی بینی با لیزر را از وی پبرسید.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

الدکتور علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 تعليق
 1. مطلب رو کامل خوندم و خیلی مفید بود. متشکرم.

  الرد
إرسال تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

arالعربية
Call Now Buttonتماس با پزشک