دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 جراحی کوچک کردن بینی
مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

جراحی کوچک کردن بینی

مدت زمان مطالعه 2 دقیقه

جراحی کوچک کردن بینی

جراحی برای تغییر شکل بینی یکی از جراحی های بسیار محبوب است که برای کاهش یا افزایش سایز بینی انجام می گیرد. شکل نوک بینی، پل بینی و همچنین سوراخ های بینی و از سوی دیگر زاویه بین بینی و لب بالا در این جراحی تغییر می کند. گاهی اوقات حتی با جراحی بینی می توان به بهبود مشکلات تنفسی و درمان ناهنجاری های ساختاری بینی منجر شد. ولی تمرکز ما در این مقاله بر روش رینوپلاستی کاهشی یا همان جراحی کوچک کردن بینی است. با ما همراه باشید.

جراحی رینوپلاستی چیست؟

جراحی رینوپلاستی که با نام عمل بینی بیشتر شناخته شده است، به جراحی گفته می شود که به تغییر شکل بینی می انجامد. این جراحی جزو یکی از محبوب ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی است. با انجام رینوپلاستی می توان به اهداف زیر دست پیدا کرد:

  • کاهش یا افزایش سایز بینی
  • تغییر در شکل نوک بینی، پل بینی و یا سوراخ های بینی
  • تغییر زاویه بین بینی و لب بالایی
  • صاف کردن تیغه بینی ( تیغه ای است که در داخل بینی قرار دارد و دو مجرای بینی را از یکدیگر جدا می کند. ) به این جراحی سپتوپلاستی هم گفته می شود.
جراحی کوچک کردن بینی

جراحی کوچک کردن بینی

محدودیت هایی برای میزان تغییر بینی وجود دارد. نتیجه نهایی جراحی بینی بستگی به سایز بینی و شرایط سنی بیمار و نوع پوست وی دارد. مهم ترین نکته این است که بیمار با پزشک خود صحبت کند و هر دو طرف دیدی از ماجرا پیدا کنند. پزشک از خواسته های بیمار اطلاع پیدا کند و بیمار از شکل تقریبی که در نهایت برای بینی ایجاد می شود آگاه شود. همچنین ایجاد برخی اشکال برای بینی امکان پذیر نیست که بهتر است قبل از جراحی بینی به بیمار گفته شود. برای مثال شاید نتوان بینی را بیش از حد کوچک کرد. زیرا امکان دارد مشکلات تنفسی برای فرد به وجود آید.

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

هدف از انجام جراحی کوچک کردن بینی

جراحی کوچک کردن بینی در اغلب موارد به دلایل زیر انجام می گیرد:

  • از بین بردن قوز بینی
  • کوچک کردن نوک بینی
  • کاهش طول بینی یا کاهش پهنای بینی
  • کوچک کردن پهنای بینی و سوارخ های بینی

نتیجه گیری

جراحی کوچک کردن بینی یکی از متداول ترین اشکال جراحی بینی است. در حقیقت بسیاری از متقاضیان خواهان کوچک شدن بینی هستند. ولی باید بدانید که این جراحی دارای محدودیت های مشخصی است که باید به آن توجه کرد.

منبع: https://baaps.org.uk/patients/procedures/10/rhinoplasty_reduction

بهترین جراح پلاستیک بینی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند.

برچسب ها:

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نوزده =

Call Now Buttonتماس با پزشک
fa_IRفارسی