دکتر علی منافی 4 عمل زیبایی سینه 4 جراحی پلاستیک لیفت سینه (ماستوپکسی)
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

جراحی پلاستیک لیفت سینه (ماستوپکسی)

مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

جراحی پلاستیک لیفت سینه ( ماستوپکسی )

جراحی لیفت سینه  یا ماستوپکسی از جمله جراحی ها در حوزه پلاستیک است که به رفع افتادگی سینه ها در خانم ها کمک می کند. سینه ها نیز از جمله قسمت های بدن هستند که تحت تاثیر افزایش سن قرار می گیرند و دچار افتادگی می شوند. بسیاری از خانم ها از افتاده بودن سینه های خود ناراضی اند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.

صرف نظر از دلیل افتادگی سینه ها، این جراحی باعث جوانسازی و زیبایی بیشتر سینه ها می شود. این جراحی مناسب خانم هایی است که از اندازه سینه های خود راضی اند و تنها خواهان کشیده شدن سینه ها به سمت بالا هستند.

خانم هایی که خواهان جراحی لیفت سینه هستند، باید در سلامت کامل بدنی باشند، سیگاری نباشند و مهم تر از همه آن که انتظارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشند.

در مواردی که:

  • نوک سینه ها به سمت پایین افتادگی پیدا کرده باشد
  • یکی از سینه ها بزرگ تر از دیگری باشد
  • پوست سینه دچار کشیدگی شده باشد
  • سینه ها فرم آویزانی پیدا کرده باشند

جراحی لیفت سینه از سوی جراح پلاستیک توصیه خواهد شد.

نکته مهم در خصوص لیفت سینه این است که این جراحی، کمکی به بزرگ شدن سینه ها نمی کند و خانم هایی که از کوچک بودن سینه های خود ناراضی هستند، باید جراحی پروتز سینه را دنبال کنند.

جراحی پلاستیک لیفت سینه (ماستوپکسی)

جراحی پلاستیک لیفت سینه (ماستوپکسی)

اقدامات و آمادگی قبل از جراحی لیفت سینه

مشاوره پیش از جراحی و شرکت در جلسات مشاوره، زمان مناسبی است تا بیمار سوالات خود را با پزشک در میان بگذارد. در این جلسات، پزشک به بررسی سوابق پزشکی و معاینه کامل بافت سینه از جمله کیفیت پوست سینه و یا محل قرار گیری نوک سینه می پردازد.

نکات و مراقبت هایی که از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار می گیرد، باید حتما رعایت شوند. مواردی از قبیل:

  • قطع مصرف داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی مانند آسپیرین و ژلوفن. این قبیل داروها احتمال خونریزی بعد از جراحی را افزایش می دهند.
  • کنار گذاشتن سیگار و دخانیات. احتمال بروز عوارض بعد از جراحی در افراد سیگاری بیشتر از سایر افراد می باشد.
  • محدود کردن مصرف مشروبات الکلی قبل از جراحی

روند جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه شامل سه برش می باشد:

  • دایره اطراف هاله قهوه ای رنگ (پوست تیره اطراف نوک سینه). ایجاد برش در این ناحیه با اسکارهای مشخصی همراه نیست و این روش مناسب خانم هایی است که میزان افتادگی سینه های شان بسیار کم است. معمولا در صورتی که همزمان با لیفت سینه، پروتز سینه انجام شود، این نوع برش در نظر گرفته خواهد شد.
  • از زیر نوک سینه تا زیر سینه. این نوع برش، امکان برداشت بافت افتاده و تغییر فرم سینه را فراهم می کند. اسکارهای این روش به مرور زمان محو خواهد شد.
  • در امتداد چین های طبیعی زیر سینه. این روش در خانم هایی استفاده می شود که میزان افتادگی سینه های شان بسیار زیاد است. با این که اسکارهای این روش به خوبی مشخص است، اما زیر لباس پنهان و به مرور زمان محو خواهد شد.

روند کلی این روش جراحی به این صورت است که بعد از برداشت پوست و بافت اضافی، نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ اطراف آن در جای مناسب قرار خواهد گرفت.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

بعد از پایان جراحی، پانسمانی جهت محافظت از بخیه ها بر روی سینه ها گذاشته می شود. استحمام تا زمان پانسمان سینه ها ممنوع است. بسیاری از بیماران، یک ماه بعد از جراحی می توانند استخر بروند.

لوله ای جهت جمع آوری خون و مایعات اضافی زیر سینه ها قرار داده می شود و بیمار  بعد از چند ساعت از بیمارستان مرخص خواهد شد.

بسیاری از خانم ها بعد از جراحی با تورم و کبودی سینه ها روبرو می شوند. پوشیدن کرست مخصوص بعد از جراحی، علاوه بر کاهش فشار به بخیه ها از میزان تورم سینه ها کم خواهد کرد.

در صورتی که میزان درد برای بیمار غیر قابل تحمل باشد، می توان از داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک مانند استامینوفن استفاده کرد.

خوابیدن بر روی سینه ها بعد از جراحی ممنوع است، چرا که این کار باعث وارد آمدن فشار به بخیه ها و تغییر فرم و صاف شدن سینه ها خواهد شد.

جراحی پلاستیک لیفت سینه (ماستوپکسی)

جراحی پلاستیک لیفت سینه (ماستوپکسی)

بسیاری از خانم ها بعد از چند روز می توانند به محل کار خود بر گردند، که البته مدت زمان دوری از کار و استراحت، به قوای جسمانی بیمار بستگی دارد. توصیه می شود در خصوص مدت زمان استراحت، با پزشک خود مشورت داشته باشید.

انجام فعالیت های شدید بدنی، خم و راست شدن ها، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش، به مدت پنج تا هشت هفته ممنوع می باشد.

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

شیردهی بعد از لیفت سینه

بعد از جراحی لیفت سینه، امکان شیردهی برای مادران وجود دارد، تنها ممکن است تغییراتی در میزان حساسیت نوک سینه ایجاد شود، آن هم به دلیل انجام جراحی بر روی مجاری شیری. خانم هایی که قبل از جراحی، تجربه شیردهی داشته اند، بعد از جراحی می توانند مجدد شیردهی داشته باشند، تنها ممکن است از میزان شیر موجود در مجاری شیری کاسته شود.

نتایج جراحی لیفت سینه

در بیشتر موارد، بیماران بلافاصله بعد از جراحی، متوجه تغییر در سینه های خود می شوند. با این حال، ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتایج اصلی این جراحی مشخص شود. رعایت نکات و مراقبت های گفته شده از سوی پزشک باعث می شود تا فرد سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسد.

نکته ای که در خصوص جراحی لیفت سینه باید به آن اشاره کنیم این است که مواردی از قبیل بالا رفتن سن، نیروی گرانش و یا حتی تغییرات وزن بر نتیجه این جراحی تاثیر می گذارد. به همین خاطر خانم ها بعد از جراحی، باید به رژیم غذایی و وزن بدنی خود اهمیت دهند تا ماندگاری این جراحی بیشتر شود.

بهترین جراح پلاستیک بینی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند.

برچسب ها:

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک
fa_IRفارسی