دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی پهن

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

جراحی بینی پهن

آیا بینی پهن شما را آزار می دهد؟ بینی بنا به دلایلی می تواند ظاهری پهن داشته باشد. برای بسیاری از افراد، نداشتن ارتفاع پل بینی باعث می شود بینی پهن تر به نظر برسد. این اغلب ژنتیکی است به این معنی که از بدو تولد به شکل طبیعی بینی یک فرد بوده است. در موارد دیگر، آسیب تصادفی یا عمل قبلی بینی ممکن است باعث شده باشد که بینی ظاهر وسیع تری پیدا کند. چه برای اولین بار است که به جراحی زیبایی بینی فکر می کنید یا به دنبال جراحی ترمیمی هستید، عمل بینی بهترین راه برای باریکتر کردن بینی پهن است.

بینی پهن

استخوان بینی پهن

استخوان بینی یک ساختار هرمی را در بالای بینی تشکیل می دهد که می توان آن را در طی جراحی بینی بازسازی کرد. این هرم بینی استخوانی شکل کلی بینی را تعیین می کند. به منظور تغییر شکل بینی و ظاهری نازک تر، ساختار هرمی باید به قطعات کوچکتر و متحرک شکسته شود. جراحی بینی برای بینی های پهن معمولاً با استفاده از روش استئوتومی برای باریک کردن پل بینی انجام می شود. در طول استئوتومی، جراح شکستگی‌های کوچک و دقیقی را روی استخوان‌های بالای بینی ایجاد می‌کند تا بینی را نازک کند.

انواع رینوپلاستی برای بینی های پهن

دو نوع متداول استئوتومی بینی وجود دارد: داخلی و جانبی. بسیاری از رینوپلاستی های پهن از هر دو نوع استئوتومی استفاده می کنند تا ظاهر کلی نازک تر در پل بینی ایجاد شود. استئوتومی های داخلی بر ایجاد شکستگی های کوچک در قسمت میانی بالای بینی تمرکز می کنند، در حالی که استئوتومی های جانبی بخش های بیرونی و بلندتر استخوان سپتوم بینی را می شکنند.

پس از ایجاد شکستگی‌ها، بهترین جراح پلاستیک بینی می‌تواند با نزدیک‌تر کردن قطعات به هم، شکل بینی را تغییر دهد تا ساختار بینی باریک‌تری ایجاد کند. در حالی که استئوتومی نسبتاً شدید به نظر می رسد، به خاطر داشته باشید که جراح شکستگی های بسیار کوچک و دقیقی را در استخوان های بینی ایجاد می کند. اگر جراح باتجربه ای دارید که جراحی زیبایی بینی شما را انجام می دهد، جای نگرانی در مورد استئوتومی وجود ندارد.

اگر غضروف انتهای بینی پهن تر باشد

غضروف را کوتاه کنید و دو طرف را صاف کنید و انتهای بینی را به هم نزدیک کنید. غضروف گوش، غضروف تیغه بینی، غضروف بینی و غیره را بین غضروف های انتهای بینی قرار دهید تا بینی نوک تیزتری به وسیله رینوپلاستی بینی پهن ایجاد شود.

جراحی بینی پهن با غضروف انتهایی پهن

اگر غضروف انتهای بینی در حال بزرگ شدن است

پس از کوتاه کردن غضروف ها، با دوخت و گره زدن انتهای آن، تیغه بینی متصل به پایین به طور طبیعی به سمت بالای بینی حرکت می کند تا بینی نوک تیز با رینوپلاستی بینی پهن ایجاد شود.

جراحی بینی پهن اگر غضروف انتهای بینی در حال بزرگ شدن باشد.

اگر بافت چربی ضخیم باشد

برای بلندتر شدن انتهای بینی، چربی و گوشت زیر پوست را بردارید. اگر می خواهید همزمان با استفاده از غضروف گوش، غضروف بینی و غیره عمل جراحی را برای بلند کردن پل بینی انجام دهید، می توانیم بینی مشخص و فرم دهنده بسازیم.

جراحی بینی پهن اگر بافت بینی ضخیم باشد

باریک کردن بینی پیازی یا نوک بینی پهن

در برخی موارد، نوک بینی نیز ممکن است بیش از حد پهن باشد. این نوع بینی را می توان با رینوپلاستی بسیار موفقیت آمیز درمان کرد. نازک کردن نوک بینی یا باریک کردن سوراخ های بینی می تواند ظاهر بینی را بهبود بخشد. ممکن است مانورهای بیشتری برای بینی پهن خاص شما مورد نیاز باشد، بنابراین قبل از انجام عمل بینی، حتماً با جراح خود مکالمه دقیقی داشته باشید.

بهبودی پس از جراحی بینی پهن

روند بهبودی پس از جراحی زیبایی بینی ممکن است به روش های خاصی که برای اصلاح بینی پهن شما نیاز است بستگی داشته باشد. برای اطمینان از بهبودی مناسب، به احتمال زیاد گچ بینی لازم است. معمولاً گچ را می توان در کمتر از یک هفته برداشت. در این مرحله، جراح احتمالاً تمرینات بینی را به منظور تشویق ادامه بهبودی تجویز خواهد کرد. ممکن است تا هشت هفته طول بکشد تا استخوان‌های بینی که به تازگی در جای خود قرار گرفته‌اند به طور ایمن بهبود پیدا کنند. در طول این مدت، بسیار مهم است که به تمرینات بینی تجویز شده پایبند بمانید و از هر گونه فعالیتی که ممکن است بینی را تحت فشار قرار دهد، دوری کنید.

در مرحله بعد از عمل، مهم است که با جراح خود در تماس نزدیک باشید تا از هر گونه عارضه بهبودی جلوگیری کنید. استراتژی بهبودی پس از عمل یکی دیگر از جنبه‌های ضروری برای تحقیق و پرسش قبل از انتخاب جراح است. اگر جراح برنامه دقیقی داشته باشد که شامل معاینات پس از عمل به طور منظم باشد، نشانه خوبی است. اگر به نظر می رسد که جراح حس مراقبت فردی برای مرحله بعد از عمل را ندارد، ممکن است به نفع شما باشد که به جای دیگری نگاه کنید.

فواید باریک کردن بینی پهن یا عریض

رینوپلاستی بینی پهن دارای فواید زیبایی و عملکردی است. هر دوی این مشکلات زیبایی و عملکردی را می توان در یک عمل جراحی با یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه حل کرد و تاثیر بسزایی در زندگی شما داشته باشد. تغییر شکل و تغییر اندازه بینی می تواند ظاهر کلی فرد را بهبود بخشد. از آنجایی که بینی همان چیزی است که اکثر مردم برای اولین بار در مورد صورت افراد متوجه می شوند. یک بینی غیرجذاب ممکن است توجه را از لب ها و چشم ها دور کند.

جراحی بینی پهن علاوه بر ظاهر زیبایی، ناهنجاری های عملکردی مانند انسداد بینی را اصلاح می کند. رینوپلاستی بینی پهن تناسب مناسبی را ایجاد می کند و ظاهری زیباتر و دلپذیرتر به بینی می دهد. اگر از مشکلات تنفسی رنج می برید، جراحی شما ممکن است مزایای بیمه را به همراه داشته باشد.

خلاصه

تغییر شکل بینی پهن زمانی اتفاق می افتد که بینی برای صورت بسیار پهن به نظر برسد. این می تواند از ترکیب دو عامل ایجاد شود. یکی پل فرورفته بینی و دیگری سوراخ های گوشتی پهن بینی است. یکی از مولفه های تغییر شکل بینی صاف تا ناهنجاری بینی پهن وجود دارد. جراحی اصلاح بینی پهن باید هر دو مشکل را برطرف کند. خروپف یکی از ویژگی های رایج تغییر شکل بینی پهن است. جراحی زیبایی بینی منجر به اصلاح این بدشکلی می شود.

در صورتی که نیاز به جراحی بینی کج یا پهن دارید در اسرع وقت با مطب دکتر علی منافی برای انجام مشاوره تماس بگیرید.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
تماس با پزشک