دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی به شیوه بسته
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی بینی به شیوه بسته

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

جراحی بینی به شیوه بسته

تکنیک هایی که در رینوپلاستی به شیوه بسته به کار می رود برش هایی در داخل بینی ایجاد می کنند و بنابراین هیچ اسکار واضحی بر جای نمی گذارند. اصلاحاتی که بر روی غضروف بینی، استخوان ها و تیغه بینی ایجاد می گردد همگی با احتیاط فراوانی انجام می گیرد. جراحی بینی به شیوه بسته یک مزیت مهم دارد و آن هم کوتاه تر بودن دوران نقاهت است.

جدیدترین روش جراحی بینی

عمل بینی به شیوه بسته معمولاً به عنوان یک تکنیک جایگزین عمل بینی به شیوه باز انجام می گیرد. در این روش به جای باز کردن کلی ساختار بینی، برش ها در داخل بافت های بینی ایجاد می گردند. محل ایجاد این برش ها در نواحی مختلفی از بینی است و بر اساس شکل کلی بینی این برش ها متفاوت هستند.

بیماران در نتیجه باز نکردن کامل بینی شاهد کوتاه تر بودن دوران نقاهت و عدم ایجاد اسکار های شدید خواهند بود. بنابراین هدف تان از جراحی بینی هرچه که می خواهد باشد، تکنیک جراحی بینی به شیوه بسته در بسیاری از موارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در طول جراحی بینی به شیوه بسته برش ها در داخل بینی ایجاد می گردند. بنابراین ساختار بینی به طور کامل نمایان نمی شود و در نتیجه جراح دید کمتر و محدودتری از بینی خواهد داشت. از سوی دیگر برش های ایجاد شده در زیر بینی و چین های بینی پنهان می شوند.

در این نوع روش جراحی از یک اندوسکوپ استفاده می شود تا دید بهتری برای جراح فراهم شود. زمانی که ترمیم بینی تکمیل شد، بخیه هایی برای بستن برش های ایجاد شده زده می شود. همچنین یک اسپلینت یا گچ بر روی بینی قرار داده می شود. این مورد به دلیل حفاظت بینی از ضربه های احتمالی است.

جراحی بینی به شیوه بسته

جراحی بینی به شیوه بسته

هدف از عمل بینی به شیوه بسته

هدف از عمل بینی به شیوه بسته دست یابی به هارمونی و تناسب بهتر بینی با دیگر اجزای صورت است. در این روش شکل، سایز و زاویه بینی تغییر می کند. عمل بینی به شیوه بسته برای اصلاح مشکلات تنفسی که ناشی از ناهنجاری های ساختاری بینی است، هم می تواند انجام گیرد.

جراحی رینوپلاستی به شیوه بسته به دلیل تغییر در موارد زیر انجام می گیرد:

  • سایز بینی
  • شکل بینی
  • زاویه بینی
  • قوز بینی
دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

دوران نقاهت بعد از عمل بینی به شیوه بسته

در طول جراحی بینی به شیوه بسته نسبت به شیوه باز، آسیب کمتری به بافت های بینی وارد می شود. به این ترتیب دوران نقاهت به مراتب کوتاه تر است. بسیاری از بیماران می توانند دو تا سه روز بعد از جراحی به انجام فعالیت های روزانه خود بازگردند. همچنین 5 تا 7 روز بعد از جراحی می توانند به محل کار خود باز گردند. بعد از برداشتن گچ بینی شاهد تورم و کبودی کمتری خواهید بود و رد و آثار ناچیزی از جراحی بر جای می ماند.

کاندیدای ایده آل برای جراحی بینی به شیوه بسته

بهترین کاندیداها برای عمل بینی به شیوه بسته افرادی هستند که نیاز کمتری به پیوند غضروف دارند و بیشترین کار لازم باید بر روی تیغه بینی و قوز بینی انجام گیرد.

منبع : https://aedit.com/procedure/closed-rhinoplasty

بهترین جراح پلاستیک بینی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند.

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 14 =

Call Now Buttonتماس با پزشک
fa_IRفارسی