دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی به روش باز
[wtr-time]

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

جراحی بینی به روش باز

پس از اینکه افراد برای انجام جراحی بینی مصمم می شوند، نوع روش جراحی دغدغه بعدی آن ها خواهد بود.
انتخاب نوع جراحی بینی می تواند بنا بر سلیقه افراد انتخاب شود. اما آنچه شما را به بهترین نتیجه نزدیک خواهد کرد توجه به نظر جراح تان است. چراکه او با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارد می تواند بهترین تصمیم را در این زمینه اتخاذ کند.
نکته بعدی در این راستا در نظر گرفتن نتیجه جراحی است، گاها این اتفاق پیش آمده که علی رغم ایجاد برش بیشتر نتیجه نهایی به سلیقه و نظر بیمار نزدیک تر بوده است.
در ادامه به بررسی انواع جراحی بینی به صورت کلی و جراحی بینی به روش باز به صورت خاص خواهیم پرداخت. اگر متقاضی انجام این جراحی هستنید با ما همراه باشید:

انواع جراحی بینی

اگر بخواهیم با چشم پوشی از تبلیغات کاذب در روش های جراحی بینی مبنی بر جراحی بینی با لیزر بگذریم، می توانیم انواع روش این جراحی را در دو نوع خلاصه کنیم:

• عمل بینی باز
• جراحی بینی بسته

جراحی بینی به روش باز
جراحی بینی به روش باز

هر یک از این دو نوع جراحی بنابر نظر و سلیقه بیمار انتخاب خواهد شد. اما آنچه که غالبا مورد تایید جراحان است جراحی بینی به روش باز است.
اما علت این تاکید چه می تواند باشد؟ مگر نه اینکه جراحی بینی باز به دلیل ایجاد برش فرد را با دوره نقاهت طولانی مدتی مواجه خواهد کرد ؟ مگر تلاش پزشکان به کوتاه کردن دوره نقاهت مضاف بر ایجاد نتیجه بهتر نیست؟
پاسخ به این سوال اگرچه به مزاج متقاضیان جراحی بینی خوش نمی آید. اما از نظر جراحان بهترین نتیجه را برای آن ها به بار خواهد آورد.
اغلب استفاده از جراحی بینی به شیوه بسته، به منظور درمان بیماری های بینی صورت می گیرد. برای مثال: در جراحی پولیپ بینی و یا جراحی انحراف بینی.

جراحی بینی به روش باز چگونه است؟

در این جراحی، جراح با ایجاد برش بر روی بینی و بالا بردن پوست آن می تواند دیدی گسترده تر از بینی نسبت به روش بسته داشته باشد. در واقع تفاوت اصلی این دو روش در میزان دسترسی به ساختار داخلی بینی است. جراح برش های 4 الی 5 میلیمتری روی تیغه بینی ایجاد می کند. تا بتواند تغییرات لازم در جهت تغییر استخوان و غضروف را به عمل آورد. در این جراحی به دلیل مشاهده کامل ساختار بینی توسط جراح امکان بررسی دقیق نواقص بینی نیز وجود دارد.

همانطور که گفته شد گرچه این جراحی به اعلت ایجاد برش مورد استقبال مراجعین قرار نمی گیرد، اما نتیجه ای که از پس آن ایجاد می شود بسیار موفقیت آمیز تر از جراحی بینی به روش بسته است.
نکته مهم: متقاضیان جراحی بینی باید توجه داشته باشند که انجام هرگونه جراحی بینی را به دستان متبحر بهترین جراح بینی بسپارند. تا ضمن بهره مندی از نتیجه مطلوب از بروز عوارض احتمالی جلوگیری کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی به روش باز

آنچه در جراحی بینی مورد تاکید واقع می شود رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی است. باید به روشنی بیان کنیم که انتخاب بهترین جراح بینی تنها نیمی از راه طی شده در جراح بینی است. نیم دیگر آن نیازمند رعایت اصول بعد از جراحی است. در واقع آنچه این جراحی را رضایت بخش می کند توجه توامان به هر دو این فاکتور ها است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مراقبت های بعد از جراحی بینی به صفحه آن مراجعه کنید.

اقداماتی که رعایت آن برای مراجعین ضروری است:

  • استفاده از مسکن و کمپرس یخ جهت التیام درد و التهاب ناشی از جراحی
  • مراقبت از گچ بینی و عدم حرکت آن به مدت 1 هفته
  • خودداری از انجام فعالیت های سنگین
  • خوابیدن به پشت و قراردادن سر مقداری بالاتر از تن
  • مصرف نوشیدنی ها مواد غذایی که نیازمند فعالیت زیاد دهان نباشد.
  • کنترل خنده و خمیازه
  • پرهیز از مصرف نمک جهت جلوگیری از تورم
  • استحمام پس از 1 هفته
  • عدم قرار دادن عینک روی بینی و چسبان آن به پیشانی

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند. و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

هزینه جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی فارق از نوع روش آن اگر به منظور زیبایی صورت گیرد افراد را از استفاده بیمه های درمانی محروم خواهد کرد. این درحالی است که جراحی های درمانی مثل جراحی پولیپ بینی و جراحی انحراف بینی می توانند مشمول استفاده از بیمه های درمانی باشند.
اما به طور کلی هزینه بینی به روش باز نسبت به روش بسته کمتر خواهد بود که این تفاوت قیمت به دلیل میزان برش و بخیه در این جراحی است.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
Call Now Buttonتماس با پزشک