دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 بهترین جراح بینی در تهران
[wtr-time]

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

بهترین جراح بینی در تهران

در هر کلان شهر بزرگی، مانند تهران، جراحان زیادی وجود دارند و تبلیغ می‌کنند که جراحی زیبایی بینی انجام می‌دهند. انتخاب بهترین جراح بینی در تهران ممکن است دلهره‌آور باشد. این مانند یافتن بهترین لوله‌کش یا برق نیست، که بتوانید از هر دوست یا همسایه‌ای نظر بخواهید. به احتمال زیاد، بسیاری از دوستان شما ممکن است این جراحی را انجام نداده باشند، پس چگونه می توانید یک انتخاب درست داشته باشید؟ برای رسیدن به جواب، در این مقاله همراه ما باشید.

بهترین جراح بینی

بینی به طور برجسته روی صورت می‌نشیند و عامل اصلی هماهنگی و تعادل چهره فرد است. علاوه بر این، بینی با مرطوب کردن و گرم کردن هوا، نقش مهمی در سلامت راه‌های هوایی ایفا می‌کند. بنابراین انتخاب بهترین جراح بینی مهم‌ترین تصمیم در رینوپلاستی است. بسیاری از جراحان، رینوپلاستی را یکی از سخت‌ترین رشته های جراحی زیبایی می دانند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه ممکن، یافتن بهترین جراح بینی در تهران، برای شما ضروری است.

دسترسی سریع به مطالب

در صورتی که فرصت کافی برای خواندن مقاله را ندارید، به پادکست زیر گوش دهید.

چرا انتخاب بهترین جراح بینی در تهران اهمیت زیادی دارد؟

مانند دانه های برف، هیچ دو بینی شبیه هم نیستند. بینی ما هم از نظر ظاهر خارجی و هم از نظر ساختار داخلی و آناتومی منحصر به فرد است. بنابراین هنگام انتخاب جراح برای انجام عمل زیبایی بینی بسیار مهم است که پزشک تخصص و تجربه خاص جراحی بینی را داشته باشد. شما یک جراح می‌خواهید که همه چیز را دیده باشد و بتواند در زمان جراحی شما به راحتی از پس هر مجموعه‌ای از چالش‌های آناتومیکی بربیاید.

با توجه به پیچیدگی عمل جراحی بینی، رسیدن به یک نتیجه خوب نیازمند تجربه زیادی است. شما باید بتوانید عکس های بسیاری از قبل و بعد از عمل های جراحی انجام شده توسط جراح را ببینید. این به شما کمک می کند سبک و سازگاری نتایجی که می توانید انتظار داشته باشید را درک کنید.

انتخاب جراح مناسب می تواند دشوار و طاقت فرسا باشد، اما مهم ترین تصمیم است. متأسفانه، اکثر بیماران نمی دانند چگونه جراحان زیبایی را ارزیابی کنند تا تشخیص دهند که آیا جراحان زیبایی مناسب هستند یا خیر.

بهترین جراح بینی باید هم در جراحی قسمت عملکردی بینی و هم در قسمت زیبایی آموزش دیده و باتجربه باشد.

در حالی که اینترنت مدت‌ها منبع اطلاعات پزشکی بوده است، اخیرا  برای مشاوره‌های خصوصی آنلاین بیمار و پزشک مورد استفاده قرار گرفته است. خدمات پزشکی آنلاین بعد از کرونا در سراسر جهان به سرعت در حال رشد هستند. درک اینکه یک مشکل سلامتی دارید که نیاز به مراقبت و درمان پزشکی دارد، می‌تواند باعث اضطراب شود. به نظر می‌رسد به جای مراجعه به پزشک و توصیف علائم خود برای دریافت درمان، مراجعه آنلاین به پزشک برای هر نوع مشاوره دوره ای یک گزینه عالی در حال حاضر است.

برای این منظور، سامانه جامع آنلاین پزشکی ماوراطب امکان دسترسی و برقراری ارتباط راحت و سریع با پزشکان متخصص و فوق تخصص را در همه شهرها امکان پذیر کرده است.

ماوراطب دکتر علی منافی

مهم‌ترین عامل انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

اما مهم‌ترین عامل در انتخاب جراح برای انجام عمل بینی این است که به او اعتماد دارید. این را فقط می توان از مشاوره شما تعیین کرد. بهترین دکتر جراح بینی در تهران به نگرانی های شما گوش می دهد. یک معاینه کامل از بینی و صورت شما انجام می‌دهد و یافته‌ها را با شما در میان می‌گذارد. علاوه بر این، یک جراح خوب باید در مورد اینکه چه تغییراتی در چهره شما خوب به نظر می‌رسد، مشاوره دهد. و همچنین در مورد آنچه که با جراحی می‌توان یا نمی‌توان به دست آورد صادق باشد.

بهترین جراح بینی در تهران، به شما فشار نمی آورد تا خیلی زود و سریع در مورد رینوپلاستی تصمیم بگیرید.

رینوپلاستی یک جراحی بزرگ است و تصمیمی است که نباید ساده گرفته شود. مراجعه به بیش از یک جراح برای مشاوره ایده خوبی است. بهترین جراح بینی باید بفهمد که داشتن سؤالات بیشتر پس از اولین ویزیت طبیعی است. و باید از شما برای مشاوره‌های اضافی استقبال کند.

“مهارت و تجربه جراح، کیفیت مراقبت، زیرساخت‌ها و امکانات، و راحتی شما با بهترین جراح بینی در تهران به اندازه هزینه نهایی جراحی مهم است.”

انواع بینی

یکی از فاکتورهای اصلی که توسط جراح مورد ارزیابی قرار می گیرد، نوع بینی بیمار است. به طور کلی، با توجه به ساختار استخوانی بینی، استحکام غضروف ها و ضخامت پوست، بینی ها به دو دسته بینی استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شوند. توجه داشته که جراحی بینی استخوانی و عمل بینی گوشتی، یک مدل بینی یا تکنیک پزشکی نیست، بلکه منظور از گوشتی یا استخوانی، نوع بینی است که اغلب عوام مردم آن را به اشتباه به کار می برند. توجه داشته باشید که تعیین نوع بینی نقش بسزایی در انتخاب روش و همچنین مدل بینی خواهد داشت. در ادامه به بررسی ویژگی های بینی گوشتی و استخوانی خواهیم پرداخت. 

بینی گوشتی

از مهمترین ویژگی های بینی گوشتی می توان به پوستی چرب، نسبتاً ضخیم با سوراخ های ریز اشاره کرد. همچنین، اغلب بینی های گوشتی استخوان و غضروف ضعیفی دارند که بخش عمده آن را پوست تشکیل می دهد. بینی های گوشتی اغلب ظاهری پهن، بزرگ و نوک بینی دایره ای دارند که به دلیل ضخامت بالای پوست بینی همراه با افتادگی هستند. اگرچه عمل بینی گوشتی یکی از چالش برانگیزترین جراحی ها است، اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از جدیدترین تکنیک ها، عوارض این عمل به حداقل رسیده است.

تیغه بینی یا سپتوم، که دیواره ایست متشکل از استخوان ها و غضروف، دو مجرای بینی را از هم جدا می کند. زمانی که از انحراف بینی صحبت می کنیم در اصل انحراف این تیغه بینی مدنظرمان است.

برای اطلاعات بیشتر روی عکس روبرو کلیک کنید.

مقاله جراحی انحراف بینی-دکتر علی منافی

بینی استخوانی

از مهمترین ویژگی های بینی استخوانی می توان پوست نازک، انعطاف پذیری، غضروف و استخوان قوی اشاره کرد. برخلاف بینی های گوشتی، بینی های استخوانی به واسطه استحکام بالای غضروف و پوست نازک از دشواری های کمتری برخوردار است. با این حال، در بینی های استخوانی به دلیل نازکی پوست، هر نوع عدم تقارن و مشکل در ظاهر بینی به راحتی نمایان می شود. همچنین، کوچک کردن بیش از حد بینی می تواند مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد کند، لذا مهارت جراح اهمیت بسزایی در این نوع از بینی ها خواهد داشت.

جراحی بینی در یک نگاه

مواردتوضیح کوتاه
نامجراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی
هدفرفع عیوب ظاهری و عملکردی بینی
تخصص پزشکمتخصص گوش، حلق و بینی یا چراح پلاستیک
سن عمل جراحی۱۷ تا ۶۰ سال
مدت زمان جراحیباتوجه به نوع بینی و روش جراحی متفات است. ولی تقریبا بین ۱.۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت
ریکاوری۲ هفته
عوارض احتمالیتورم و کبودی، خونریزی جزئی، ایجاد مشکلات تنفسی در مراجعه به مراکز نامعتبر
مشاهده نتیجهبعد از ۶ تا ۱۲ ماه
آیا به جراحی بینی نیاز دارم؟

آیا به جراحی بینی نیاز دارم؟

آیا سوراخ های بینی شما بزرگ است؟

آیا بینی شما پهن است؟

آیا بینی شما برآمدگی دارد؟

آیا نوک بینی شما افتاده است؟

آیا از مشکل تنفسی رنج می برید؟

آیا از ظاهر بینی خود ناراضی هستید؟

آیا سن شما بالای 17 سال است؟

برای دیدن نتیجه آزمون نام و شماره تماس خود را وارد نمایید.

برای اینکه بدانید کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید یا نه، آزمون روبرو را انجام دهید.

توجه داشته باشید اگرچه عمل بینی محدودیت خاصی ندارد، اما به زنان باردار، بیماران قلبی و عروقی، افراد با مشکلات ریوی، بیماران روحی و روانی و هرگونه مشکلات زمینه ای توصیه نمی شود. لازم به ذکر است که عمل بینی برای افراد سیگاری که امکان ترک آن، دو هفته قبل و بعد از عمل را ندارند، مناسب نیست. چرا که سیگار می تواند خطرات افزایش خونریزی را در حین عمل و بعد از آن افزایش دهد. 

جزئیات عمل بهترین جراح بینی در تهران

عمل بینی معمولاً 3 تا 4 ساعت طول می کشد تا عملی دقیق انجام شود. جراحی شامل دستکاری غضروف و استخوان بینی برای بازسازی شکل بینی می‌شود. در صورت لزوم، ممکن است از پیوند بینی برای کانتورینگ مجدد استفاده شود. اگر نمایه ضعیف باشد، پزشک ممکن است جراحی کاشت چانه را همزمان با رینوپلاستی توصیه کند تا هماهنگی و تعادل بهینه صورت فراهم شود. قبل از جراحی، پزشک باتوجه به نوع تغییراتی که باید ایجاد شود، رینوپلاستی باز یا بسته را انتخاب می‌کند.  روش جراحی باز را در این بخش مقاله توضیح می‌دهیم. اما برای مطالعه بیشتر در مورد روش بسته، به صفحه جراحی بینی به شیوه بسته مراجعه کنید.

کانال آپارات دکتر علی منافی

جراحی باز بینی

وقتی به آن جراحی بینی باز می‌گوییم، به این معنی است که بهترین جراح بینی در تهران، در واقع یک برش در قسمت زیرین بینی ایجاد و سپس پوست را از بافت‌های زیرین آن بلند می‌کند. و اساسا آن بافت‌ها عمدتا غضروف و استخوان هستند. بنابراین این برش‌ها در اکثر موارد همگی در سوراخ‌های بینی پنهان هستند و قابل مشاهده نیستند. تنها برشی که قابل مشاهده است همان برش پله کوچکی است که درست در وسط بینی او ایجاد می‌شود. رینوپلاستی باز اجازه می‌دهد تا دقت بیشتری برای بینی‌های سخت و در هنگام تغییر ساختار بینی برای موارد پیچیده‌تر انجام شود.

مراحل جراحی باز بینی:

مرحله اول: بیهوشی

بیمار پس از آماده شدن برای عمل زیر نظر متخصص بیهوشی، تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته و پس از آن جراح کار خود را آغاز می‌کند.

مرحله دوم: ایجاد برش

در رینوپلاستی باز، برشی در زیر نوک بینی در جایی که کلوملا قرار دارد ایجاد می‌شود.

مرحله سوم: اعمال تغییرات

سپس بینی به عقب کشیده می شود. غضروف بینی بدون ایجاد برش در قسمت میانی، جایی که غضروف سوراخ های بینی را جدا می کند، جدا می شود. سپس فلپ از بینی بلند می شود تا حداکثر نوردهی را داشته باشد.
در این مرحله، غضروف‌های نوک بینی، غضروف‌های جانبی فوقانی، پل یا سپتوم دچار تغییر شکل، کاهش یا افزایش می‌شوند (معمولاً با غضروف خارجی گوش‌ها یا دنده‌ها). پس از تکمیل، فلپ دوباره بر روی استخوان و چارچوب غضروف قرار می‌گیرد. کانتورینگ و شکل‌دهی مجدد در این مرحله تا رسیدن به شکل بینی مورد نظر تکرار خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد پیوند غضروف در جراحی بینی به صفحه آن مراجعه کنید.

مرحله چهارم: بخیه زدن

بهترین جراح بینی در تهران، در این مرحله تمام جراحی‌های داخل بینی را انجام داده است. و این زخم را می‌بندد. از بخیه‌های قابل حل در لایه عمیق‌تر و در داخل سوراخ‌های بینی استفاده می‌کند. همچنین چند بخیه دائمی در قسمت خارجی پوست بینی می‌گذارد. در آخر یک آتل خارجی یا گچ بر روی بینی قرار می‌گیرد.

ریکاوری بعد از جراحی بینی

عمل بینی از جمله جراحی هایی است که مراقبت های بعد از آن تاثیر بسزایی در نتیجه عمل دارد. مهمترین نکات و مراقبت های بعد از جراحی بینی که بایستی رعایت شود، عبارتند از:

 • بهتر است به مدت ۲ تا ۳ روز استراحت مطلق داشته و از انجام کارهای سنگین اجتناب کنید.
 • از خم کردن سر خودداری کرده و به هنگام خواب نیز سر خود به کمک چند بالش بالاتر از سطح بدن قرار دهید.
 • از فین کردن و یا بالا کشیدن بینی به مدت ۲ هفته اجتناب کرده و از سرم شستشو برای تمیز کردن استفاده کنید.
 • داروها، پمادها و قطره های تجویز شده از سوی پزشک را به طور منظم استفاده نمایید.
 • از قرار گرفتن در محل های پر ازدحام مانند مترو و محل بازی کودکان خودداری کنید.
 • نحوه چسب زدن بینی را از جراح آموزش دیده و از وارد کردن فشار بر روی بینی بپرهیزید.
 • به مدت یک ماه از عینک زدن بعد از عمل بینی خودداری کرده و از لنز یا عینک های ژله ای استفاده کنید.
 • به مدت سه ماه از انجام فعالیت های شدید بدنی مانند ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • به مدت سه هفته از برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی اجتناب کرده و با پزشک خود مشورت نمایید.
ریکاوری بعد از جراحی بینی
تماس با مطب دکتر علی منافی

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

دکتر علی منافی، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک، بهترین انتخاب برای جراحی بینی در تهران است. او به دلیل جراحی پلاستیک صورت،بدن و تخصص جراحی سر و گردن شهرت جهانی دارد.

با ملاقات و مشاوره با دکتر علی منافی، بیمار می‌تواند با رویکرد کل نگر خود نسبت به جراحی بینی آشنا شود. دکتر علی منافی بینش‌هایی را در مورد جراحی بینی به اشتراک می گذارد و تعیین می‌کند که آیا بیمار او کاندیدای خوبی برای درمان است یا خیر. همچنین دکتر از نزدیک با بیمار خود همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که او از جراحی زیبایی بینی خود رضایت دارد.

دکتر علی منافی مشاوره حضوری در مطب خود، بالاتر از میدان ونک، و مشاوره مجازی از طریق سامانه فوق تخصصی پزشکی آنلاین ماوراطب را به افرادی که قصد جراحی بینی دارند ارائه می‌دهد.

مهارت و تخصص او، همراه با رفتار اصیل، دلسوزانه و توانایی واقعی برای برقراری ارتباط با خواسته‌های بیمارانش، باعث شده تا دکتر علی منافی در بین بهترین عمل های بینی در تهران و ایران شهرت داشته باشد.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
پیام شما با موفقیت ارسال شد!
پیام خود را مجددا ارسال کنید.
دکتر علی منافی بهترین جراح بینی در تهران

هزینه عمل پیش بهترین جراح بینی در تهران

به طور کلی، هزینه عمل های زیبایی مانند عمل بینی در افراد مختلف، متفاوت است و قیمت ثابتی برای این عمل ها وجود ندارد. عواملی مانند روش عمل، هدف از عمل (زیبایی یا درمانی)، مدل بینی و میزان تغییرات اعمال شده در تعیین هزینه ها نقش بسزایی دارد. برای مثال عمل انحراف بینی یک عمل درمانی است که معمولا تحت پوشش بیمه های درمانی قرار می گیرد، در حالی که عمل زیبایی بینی شامل بیمه ها نمی شود.

از طرفی دستمزد جراح، محل جراحی (بیمارستان یا کلینیک)، و هزینه های جانبی مانند آزمایشات و داروهای قبل و بعد از عمل می تواند در تعیین قیمت عمل بینی تاثیرگذار باشد. توجه داشته باشید ملاک شما برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران نباید بر پایه هزینه باشد، بلکه معیار انتخاب شما باتوجه به تبحر، مهارت و میزان رضایت سایر بیماران باشد.

اینستاگرام دکتر علی منافی

سوالات متداول جراحی بینی

خلاصه کلام

رینوپلاستی به طور گسترده به عنوان چالش برانگیزترین و دشوارترین عمل زیبایی شناخته می‌شود. بنابراین مهم است که جراحی را انتخاب کنید که این عمل را به طور منظم انجام می‌دهد. بهترین جراح بینی در تهران، دکتر علی منافی تجربه خاصی در کانتورینگ بینی، زیبایی شناسی و بازسازی به ارمغان می‌آورد.

علاوه بر این، او علاقه شخصی به انجام عمل‌های جراحی بینی با نتایج استثنایی دارد. و در طول سالیان متمادی در عمل جراحی زیبایی، با متخصصان بین المللی در زمینه جراحی زیبایی و عملکردی بینی همکاری زیادی داشته است.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

5 دیدگاه ها
 1. بینی من گوشتی هستش، می خواستم ببینم دوباره برمیگرده و اینکه هزینه عمل چقدره؟

  پاسخ
  • دوست عزیز باید معاینه بشید در درجه اول، ولی تمام جراحی های بینی گوشتی که تا الان انجام دادیم، همگی برگشت ناپذیر بودند. برای هزینه هم تو همون جلسه مشاوره به شما اطلاع میدیم

   پاسخ
 2. من دلم میخواد بینیمو عمل کنم از طرفی هم باید باردار بشم، بهتره قبل بارداری عمل کنم یا قبلش؟ ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 3. من بینیمو قبلا عمل کردم ولی اصلا از فرمش راضی نیستم، دکتر جان شما عمل ترمیمی هم انجام میدید؟

  پاسخ
  • اول معاینه میشید دوست عزیزم، تا از علت ناراضی بودن فرم بینی تون بااطلاع بشیم، از طرفی حدود 1 سال از عمل بینی قبلی شما باید گذشته باشه. ولی در کل بله، جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه هم انجام میدیم.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
Call Now Buttonتماس با پزشک