دکتر علی منافی 4 عملیه الانف 4 الأسئله المتداوله لجراحه الأنف
مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

الأسئله المتداوله لجراحه الأنف

مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

الأسئله المتداوله لجراحه الأنف

هر فردی که قصد انجام جراحی رینوپلاستی را داشته باشد احتمالاً سوالاتی ذهن اش را درگیر می کنند. ما در ادامه قصد داریم به سوالات متداول که برای متقاضیان جراحی بینی برای قبل و بعد از جراحی بینی پیش می آید اشاره ای داشته باشیم.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یا همان جراحی بینی یک عمل جراحی است که برای تغییر ظاهر و شکل بینی و بهبود عملکرد و ساختار بینی به دلیل نقص های مادرزادی یا آسیب، انجام می گیرد.

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

همان طور که احتمالاً می دانید هزینه جراحی بینی در شهر ها و کشور های مختلف تفاوت زیادی دارد. از سوی دیگر هزینه های جراحی بینی معمولاً تحت پوشش سازمان بیمه قرار نمی گیرد زیرا این جراحی در اغلب موارد به قصد زیبایی انجام می گیرد و ضرورتی ندارد. ولی در موارد درمانی می توان بخشی از هزینه های جراحی را از بیمه گرفت. در این مورد بهتر است که سوالات خود را از بیمه مورد نظرتان بپرسید.

الأسئله المتداوله لجراحه الأنف

الأسئله المتداوله لجراحه الأنف

خطرات جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی به طور کلی یکی از جراحی های بی خطر است و ایمنی بالایی دارد. ولی همانند هر جراحی دیگری این جراحی هم عوارض خاص خود را می تواند داشته باشد. اگر بخواهیم به برخی از عوارض شایع این جراحی اشاره ای داشته باشیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • عدوی
  • واکنش به داروهای بیهوشی
  • خونریزی بیش از حد

همچنین احتمال خیلی پایینی وجود دارد که فرد در آینده نیاز به انجام جراحی ثانویه داشته باشد. ولی در صورتی که این جراحی توسط یک جراح بینی متبحر انجام گیرد معمولاً نیازی به انجام جراحی ثانویه نیست.

چگونه می توان برای جراحی بینی آماده شد؟

قبل از جراحی بینی لازم است که فرد درباره انتظارات واقع بینانه خود با جراح صحبت کند. اینکه جراح دید مناسبی از بینی دلخواه بیمار داشته باشد بسیار مهم است. به این ترتیب می تواند مناسب ترین روش را برای جراحی بینی انتخاب کند.

یکی از موارد مهم قبل از جراحی بینی و به طور کلی بسیاری از جراحی ها ( به دلیل ایجاد برش در جراحی ) این است که فرد از یک تا دو هفته قبل از جراحی بینی از داروهای رقیق کننده مانند آسپیرین و ایبوپروفن و … استفاده نکند. زیرا استفاده از این داروها می تواند مانع از بند آمدن خونریزی بعد از جراحی شود و احتمال عفونت را بالا ببرد.

الدکتور علی منافی اخصائی البلاستیکیه و التجمیلیه له خبره فی اجراء جمیع الجراحات التجمیل الجسم و الوجه. اذا ترغب فی الاتصال بنا اتصال علی الارقام العیاده 02188879941 او 02188879942 او 021888797882. الاینستاغرام الدکتور حالیا.

 

دوران نقاهت جراحی بینی چگونه است؟

نیاز است که تا هفت الی ده روز بعد از جراحی بینی از اسپلینت بر روی بینی استفاده شود تا محافظت از بینی به عمل آید. تا حدودی تورم و کبودی بعد از جراحی بینی طبیعی است و این مورد تا دو هفته وجود دارد. بعد از آن به مرور کبودی و تورم کاهش می یابد.

لازم است که تا یک ماه از انجام فعالیت های شدید فیزیکی خودداری شود. زمانی که فرد می تواند به انجام دوباره برخی فعالیت ها بپردازد می تواند متغیر باشد و بهتر است که با جراح خود مشورت کنید.

منبع : http://www.surgerysquad.com/education/articles/closed-rhinoplasty-faq/

بهترین جراح پلاستیک بینی

الدکتور علی منافی ولد في أردبيل وأكمل تعليمه حتى نهاية المرحلة الثانوية في تلک الحافظة. في عام 1978 ، التحق بجامعة شيراز للعلوم الطبية وحصل على أعلى مرتبة في امتحان القبول الوطني وتخرج في عام 1988. وبسبب مرتبته الممتازة ، التحق مباشرة ببرنامج الإقامة في جامعة شيراز وأمضى فترة إقامته من 1988 إلى 1992. . نظرا لعلم الأساتذة به ، تم تعيينهم أعضاء هيئة التدريس بجامعة شيراز للعلوم الطبية في عام 1992.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 تعليق
إرسال تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

7 − ستة =

Call Now Buttonتماس با پزشک
arالعربية