دکتر علی منافی 4 متفرقه 4 بهترین جراح پلاستیک در تهران
[wtr-time]

آخرین دیدگاه ها

بهترین جراح پلاستیک در تهران

هنگامی که به انجام جراحی پلاستیک فکر می کنید، زمان آن فرا رسیده است که در مورد چگونگی پیدا کردن بهترین جراح پلاستیک هم فکر کنید. بیشتر مردم فقط نگران روش جراحی، نتایج بالقوه و خطرات آن هستند. اما، همچنین مهم است که به این فکر کنید که چگونه جراح پلاستیک مناسب خود را پیدا کنید. در واقع، مهم‌تر از فکر کردن به خطرات و نتایج است. انتخاب بهترین جراح پلاستیک در تهران به عوامل زیادی بستگی دارد. مانند نوع جراحی مورد نیاز شما و زمینه تخصصی که جراح در آن تخصص داشته است. در این مقاله به نحوه پیدا کردن جراح پلاستیک مناسب برای شما می پردازیم.

بهترین جراح پلاستیک در تهران به ترمیم، بازسازی یا جایگزینی نقص‌های فیزیکی فرم یا عملکرد مربوط به پوست، سیستم اسکلتی عضلانی، ساختارهای جمجمه و فک و صورت، دست، اندام‌ها، سینه و تنه، و دستگاه تناسلی خارجی می‌پردازد. این روش از اصول جراحی زیبایی نه تنها برای بهبود کیفیت نامطلوب ساختارهای نرمال بلکه در تمامی روش های ترمیمی نیز استفاده می کند.

دانش و مهارت خاص در طراحی و جراحی گرافت، فلپ، انتقال بافت آزاد و کاشت مجدد ضروری است. شایستگی در مدیریت زخم های پیچیده، استفاده از مواد قابل کاشت و جراحی تومور مورد نیاز است. جراحی پلاستیک در توسعه تکنیک‌های نوآورانه مانند جراحی میکروواسکولار و فک و صورت، لیپوساکشن و انتقال بافت برجسته بوده است. اساس آناتومی جراحی، فیزیولوژی، پاتولوژی و سایر علوم پایه برای این تخصص اساسی است.

جراح پلاستیک خوب در تهران

چه زمانی جراحی پلاستیک انجام می گیرد؟ جراحی پلاستیک برای ترمیم موارد زیر انجام می گیرد. و بهترین جراح پلاستیک در تهران به انجام این جراحی ها اقدام می کند:

 • ناهنجاری های مادرزادی مانند لب شکری، چسبندگی انگشتان و ماه گرفتگی ها
 • ترمیم نواحی مختلف بدن مانند صورت و سینه، که در اثر جراحی های مربوط به درمان سرطان آسیب دیده اند.
 • سوختگی های وسیع یا دیگر جراحت های جدی
 • جراحی های زیبایی بدن مانند جراحی بینی ، جراحی سینه، جراحی شکم و لیفت اعضای مختلف بدن و …

جراح پلاستیک خوب در تهران

با انجام جراحی پلاستیک اعتماد به نفس فرد افزایش می یابد و کیفیت زندگی بهبود می یابد.

حوزه درمانی بهترین جراح پلاستیک در تهران

جراح پلاستیک که به انجام جراحی های بازسازی می پردازد، معمولاً در یکی از حوزه های درمانی و زیبایی فعالیت دارد.

جراحی پلاستیک یک رشته پزشکی گسترده است. این شامل هر دو جراحی زیبایی و ترمیمی است. هر دو زمینه بسیار تخصصی با فهرست گسترده ای از روش ها و درمان هایی که برای بیماران مفید است. این زمینه های جراحی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • پستان
 • زیبایی صورت
 • زیبایی بدن
 • بازسازی کننده
 • تایید جنسیت
 • دست و مچ دست

برای مثال دکتر علی منافی در زمینه جراحی بینی تجربه و تبحر بالایی دارند. و انواع جراحی های بینی مانند جراحی ترمیمی و ثانویه، تجمیل الانف اللحمی و استخوانی را انجام می دهند. با استفاده از تکنیک هایی که در علم پزشکی روز وجود دارد می توان بهترین ظاهر را برای بینی به وجود آورد.

عملیه الانف از جمله جراحی های پیچیده است. که در صورتی که پزشک تسلط کافی در این زمینه نداشته باشد می تواند آسیب های جبران ناپذیری به بینی وارد شود. جراحی بینی ثانویه نسبت به جراحی بینی که برای اولین بار انجام می گیرد پیچیدگی های بیشتری دارد. که نیازمند تسلط بالای جراح پلاستیک بینی است. سعی کنید پزشکی را انتخاب کنید که عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران باشد. تا به ساختار بینی و انواع پوست ها آشنایی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین جراح پلاستیک بینی به صفحه آن مراجعه کنید.

تکنیک های بهترین جراح پلاستیک در تهران

مهم ترین تکنیک های بهترین جراح پلاستیک که در طول جراحی ها استفاده می شود به شرح زیر است:

 • پیوند پوست: در این تکنیک پوست سالم از دیگر نواحی بدن گرفته می شود و در نواحی از بدن که مورد نیاز است جایگزین می شود. تا بافت آسیب دیده یا از دست رفته ترمیم شود.
 • جراحی فلپ پوستی: در این تکنیک بخشی از بافت دیگر اعضای بدن به نواحی دیگر منتقل می شود که این انتقال شامل جابه جایی رگ های خونی هم می باشد. به این روش فلپ پوستی گفته می شود. زیرا بافت سالم معمولاً به بدن متصل است تا جابه جا شود.
 • گسترش بافت: در این تکنیک بافت های اطراف ناحیه آسیب دیده کشیده می شود. و بدن را قادر به رشد پوست اضافه می کند. به این ترتیب نواحی اطراف بازسازی می شوند.

از تکنیک های دیگری مانند انتقال چربی، استفاده از پروتز های خاص و … هم در جراحی های پلاستیک استفاده می شود.

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در محدوده ونک هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس الاینستاغرام الدکتور حالیا.

خطرات جراحی پلاستیک

همانند هر جراحی دیگری جراحی پلاستیک هم خطراتی در پی دارد که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

احتمال به وجود آمدن این خطرات بستگی به نوع عمل و ناحیه مورد جراحی دارد. همچنین تجربه جراح و سلامت کلی بیمار اهمیت بسیار بالایی دارد. برخی جراحی ها خطرات خاصی در پی دارند ولی خطرات کلی این جراحی به شرح زیر است:

 • الألم و تعب
 • نزیف
 • عدوی
 • ایجاد اسکار و جای بخیه

چرا باید جراح پلاستیک مناسب انتخاب کنیم ؟

زمانی که برای مشکلات ساده ای به پزشک مراجعه میکنیم تمایل داریم تا به پزشک خوبی مراجعه کنیم. اما طبیعتا زمان زیادی را صرف پیدا کردن پزشک نمی کنیم. و به نزدیک ترین دکتری که می شناسیم می رویم. اما برای انجام جراحی نمی توان این گونه عمل کرد. این فرایند ها اعمال پیچیده و پر ریسکی هستند. که باید توسط فرد مسلط و ماهری انجام شوند.

انجام جراحی توسط پزشکان نیازمند حد اقل هایی است که باید رعایت شود. همه انواع جراحی طبیعتا دارای عوارض و معایبی هستند. انتخاب جراح مناسب که علم و تجربه کافی داته باشد می تواند جراحی را به شکل بهتری انجام داده. و عوارض ناشی از عدم مهارت و یا اشتباهات پزشکی را به کمترین میزان ممکن برساند.

الدکتور علی منافی

وی از سال 1373 تا کنون بیش از دوازده هزار جراحی پلاستیک و زیبایی انجام داده اند. همچنین صد‌ها دانشجوی پزشکی‌ و دها دستیار جراحی و بیش از 90 دانشجوی فوق تخصصی جراحی پلاستیک را تربیت نموده اند. در حال حاضر ایشان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند. دکتر منافی دوره های تکمیلی (fellowship) متعددی گذرانده اند. از جمله می توان به دوره تکمیلی جراحی های سر و صورت در دانشگاه فرایبورگ آلمان و دوره تکمیلی جراحی های زیبایی در کلینیک کیلیولند(Cleveland Clinic, Zeeba Clinic) اوهایو، کلینیک پیسس (PACES) آتلانتا و دانشگاه Southern Western دالاس آمریکا اشاره نمود. ایشان هم اکنون نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک ایران، عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک و سر دبیر نشریه World Journal of plastic Surgery هستند.

بهترین جراح پلاستیک بینی

همچنین دکتر منافی بیشتر از 58 مقاله فوق تخصصی در زمینه جراحی پلاستیک در نشریات و کتب بین المللی به چاپ رسانده اند. که دارای ارجاعات بالا (h-index=11) می باشند. دکتر منافی تکنیک ها و شیوه نوینی در جراحی بینی، بازسازی و ترمیم بینی، سینه و گوش ابداع کردند. و دارای 5 پروانه ثبت اختراع در زمینه وسایل و ابزارهای جراحی پلاستیک هستند.

تجربه پزشک

در انجام جراحی های زیبایی تجربه پزشک و وجود سابقه فعالیت طولانی مزیت دیگری نیز دارد. در این جراحی ها پزشک با تجربه ای که دارد می تواند نتیجه جراحی را پیش از عمل پیش بینی کند. و شما را در انتخاب مدل بهتر راهنمایی کند. برای مثال در نظر بگیرید فردی می خواهد برای عملیه الانف اقدام کند. جراح باتجربه با شناختی که از آناتومی صورت و ساختار و بینی و پوست هر فرد دارد. می تواند این فرد را در انتخاب بهترین مدل بینی که متناسب با صورت او باشد راهنمایی کند.

چطور بهترین جراح پلاستیک در تهران را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب جراح مناسب لازم است تا در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی درباره بهترین جراح پرسس و جو کنید. در این میان به اسامی گوناگونی بر می خورید اما قاعدتا به چند نام مشترک خواهید رسید. بهترین پزشکان معمولا با انجام جراحی های با کیفیت خود بیشتر از دیگران تبلیغ شده. و از طرف دیگران توصیه می شوند. اما این کافی نیست….

بعد از پیدا کردن تعدادی از پزشکان و شنیده توصیه های اطرافیان لازم است تا خودتان نیز برای تشخیص بهترین دکتر اقدام کنید. لازم تا به صفحات اجتماعی پزشک رفته. و نمونه کار ها و ویدئو های اتاق عمل پزشک را مشاهده کنید. سپس از بیماران جراح مورد نظر درباره روند و نتیجه جراحی بپرسید. مراجعه حضوری به مطب و مشاهده نظافت و پرس و جو از بیماران نیز می تواند کمک کننده باشد. پولیپ بینی یکی از مشکلاتی است که برای افرد زیادی آزار دهنده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله پولیپ بینی را بخوانید.

درست است که در این شرایط اپیدمی کرونا لازم است تا در مکان های شلوغ نباشیم. و پزشکان تلاش میکنند تا در تایم های مختلفی به بیماران ویزیت دهند. اما با این وجود شلوغ بودن مطب برخی پزشکان نشان دهنده مهارت و نتیجه منحصر به فرد برخی جراحان است. لازم است تا برای انتخاب جراح مناسب سابقه پیشینه ایشان را نیز برسی کنید.

خلاصه کلام

جراح پلاستیک یک متخصص پزشکی است که عمل هایی را انجام می دهد که ظاهر یا شکل بخشی از بدن بیمار را تغییر می دهد. آنها می توانند جراحی های زیبایی مانند لیفت صورت یا جراحی بینی انجام دهند. جراحان پلاستیک همچنین جراحی های ترمیمی را برای بیماران مبتلا به ناهنجاری های صورت و بدن ناشی از آسیب، نقص مادرزادی، بیماری یا افزایش سن انجام می دهند.

روش های خاصی که جراحان پلاستیک انجام می‌دهند به تخصص آنها بستگی دارد. به عنوان مثال، جراحان جمجمه فک و صورت بیماران مبتلا به بیماری هایی را که روی صورت، گردن، فک ها و دهان تأثیر می گذارد، تشخیص داده و درمان می کنند. جراحان زیبایی ممکن است لیپوساکشن یا بزرگ کردن سینه را انجام دهند. جراحان سوختگی ممکن است پوست مرده را بردارند، پوست جدید پیوند بزنند. و برای کاهش جای زخم در بیماران دچار جراحات سوختگی کار کنند.

تصمیم شما برای انجام جراحی زیبایی یا پلاستیک تصمیمی است که تا پایان عمر با آن زندگی خواهید کرد. بنابراین مهم است که بهترین جراح پلاستیک در تهران را انتخاب کنید که اهداف شما را درک کند.

منبع : https://www.nhs.uk/conditions/plastic-surgery/what-happens/

 

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

الدکتور علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 التعليقات
 1. با عرض سلام خدمت شما بزرگوار
  من لب شکری یک طرفه ودر ۱۵ سالگی جای اسکار توسط دکتر گوش وحلق بینی جراحی شد در حال حاضر ۴۱ سال دارم جای بخیه بهتر نشد ه بلکه خطوط اضافه از بخیه وتیغ جراحی نیز باقی مانده در فاصله بینی تا لب حلال همان طرف هم مشخص نیست وبا مداد ارایشی همیشه حلال لبم رو می کشم ایا مشکل من قابل حل هست ممنون از شما بزرگوار

  الرد
  • با سلام باید حتما از نزدیک معاینه شوید.

   الرد
إرسال تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

arالعربية
Call Now Buttonتماس با پزشک