دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 عمل بینی و فواید جراحی بینی

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

عمل بینی و فواید جراحی بینی

با توجه به هدف جراحی بینی مزایای آن برای فرد مراجعه کننده نیز متفاوت خواهد بود. در واقع فردی که به جهت زیبایی این جراحی را انجام می دهد، با فردی که به جهت درمانی مجبور به انجام آن است هدف یکسانی ندارد. بنابراین فایده آن نیز برای هر یک معنای مشخص خواهد داشت. آیا شما که با سرچ فواید جراحی بینی به این نوشتار رسیده اید، هدف از جراحی را برای خودتان مشخحص کرده اید؟

آیا به درستی از معایب و عوارض آن اطلاع دارید؟

البته جراحی های زیبایی نباید صرفا برای ایجاد زیبایی صورت گیرد. افراد در ضمن انجام آن ها باید سلامتی عمومی خود را نیز در نظر گیرند.

فواید جراحی بینی

در ادامه با ما هراه باشید تا مختصرا درباره فواید جراحی بینی توصیه های لازم را در اختیارتان قرار دهیم:

چرا بینی را جراحی کنیم؟

افرادی که تصمیم به این جراحی دارند برای رسیدن به مطلوب خود باید این پرسش را برای خود مطرح کنند. که چرا می خواهند دست به این جراحی زنند؟

در واقع آنچه این افراد را به سمت جراحی بینی می کشاند، تنها تبعیت از جریان مدرنیسم آن هم به شکل امروزین است. و یا علت مشخصی پشت آن قرار دارد؟

آیا این تصمیم تنها به دلیل ایجاد تغییر در چهره است و یا یک نوع اختلال موجب شده این جراحی را انتخاب کنند؟

کدام یک از این سوالات را برای انجام این جراحی در ذهن پاسخ داده اید؟

شاید جالب باشد بدانید که اکثر قریب به اتفاق افرادی که جراحی بینی انجام داده اند، صرفا برای ایجاد تغییر محسوس به این جراحی تمایل پیدا کرده اند. نوعی فکر و تصوری که بذر آن توسط عوامل مختلف در ذهن کاشته می شود. و روزانه با دیدن افرادی که این جراحی را انجام داده اند پرورش می یابد.

به یاد داشته باشید که انجام جراحی های زیبایی و یا حتی درمانی، حداقل عوارضی که می تواند در پی داشته باشد، عوارض ناشی از دارو های بیهوشی است. حال اگر بینی شما به لحاظ ساختار خارجی و داخلی بی نیاز از جراحی است به نظرتان چه لزومی برای انجام آن وجود دارد؟

اما آنچه افراد پس از جراحی به دنبال آن هستند، چیست؟

فواید جراحی بینی در چهار مقوله خلاصه می شود:

  • ایجاد زیبایی و تعادل
  • رفع نواقص ساختاری
  • برطرف کردن مشکلات تنفسی
  • بالا بردن اعتماد به نفس

ایجاد زیبایی

قطعا تا به حال عبارت ” شخصیت ظاهری ” را شنیده اید. افراد با داشتن ارکان مشخص چهره دارای چهره ای منحصر به فرد هستند. اگر این افراد قدری شهرت نیز داشته باشند بیش از افراد معمولی با آن ویژگی های ظاهری شناخته می شوند. حتی اگر ظاهر آن ها دارای نقص مشهود نیز باشد به دلیل شناخته شدن تمایلی به تغییر در چهره نخواهند داشت.

اما برخی افراد که زیبایی چهره برایشان بسیار اهمیت دارد با انحراف بینی و یا گوشتی بودن آن سریعا به فکر رفع نقص بر می آیند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه جراحی انحراف بینی مراجعه کنید.

بنابراین یکی از مزایای عمل بینی را می توان حفظ تعادل و ایجاد زیبایی دانست.

برطرف کردن مشکلات تنفسی

افراد بسیاری به طور مادرزادی و یا به علت بروز سانحه و شکستگی دچار تنگی نفس می شوند. و نمی توانند به راحتی از راه بینی تنفس کنند. در این افراد سپتوم یا همان تیغه بینی دارای انحراف می شود که راه نفس کشیدن را برای این افراد مشکل می کند. از این رو  برای این افراد جراحی بینی حکم درمان داشته و مزیت آن ایجاد بهبودی و تنفس راحت است.

در این افراد نه تنها نواقص ظاهری ناشی از انحراف بینی برطرف می شود، بلکه مشکلات تنفسی نیز بهبود می یابد.

در برخی دیگر نیز مخروط های وارونه بینی دچار انسداد شده که گرچه نقص ظاهری ایجاد نمی کند. اما می تواند با بسته کردن مجاری تنفسی، نفس کشیدن را با مشکل مواجه کند. این اختلال نیز با انجام جراحی توربینوپلاستی بهبود یابد.

بالا بردن اعتماد به نفس

زمانی که بینی فرد دارای نقصی کاملا مشهود باشد بدون اینکه مشکلات تنفسی ایجاد کند، باید تحت جراحی رینوپلاستی یا همان جراحی بینی قرار گیرد. این افراد به دلیل بزرگی بینی اغلب از حضور در محافل خودداری می کنند. برای این افراد انجام جراحی بینی به منظور زیبایی صورت می گیرد که مزیت آن زیبایی چهره و بالابردن اعتماد به نفس است.

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

یک نکته بسیار مهم

افرادی که متقاضی این جراحی هستند باید به یاد داشته باشند انجام این جراحی باید در مرحله ابتدایی با حفظ سلامتی عمومی صورت گیرد. بنابراین با انجام برخی جراحی ها مثل جراحی بینی فانتزی سلامتی خود را به خطر نیندازید. این جراحی اگر به صورت افراطی انجام شود نه تنها ایجاد زیبایی نخواهد کرد، بلکه فواید جراحی بینی را زیر سوال می برد.

توصیه پایانی

اگر برای انجام این جراحی بسیار مصمم هستید، پیشنهاد می کنیم برای انجام آن به بهترین جراح بینی طبیعی و یا بهترین جراح پلاستیک مراجعه کنید.

اگر شما با هدف درمانی و یا زیبایی برای جراحی بینی آماده شده اید، اما به جراحی مراجعه کنید که مهارت لازم برای این جراحی را نداشته باشد با مشکلات بسیاری بعد از جراحی بینی مواجه خواهید شد که ممکن است جراحی ترمیمی بینی را برای شما الزام آور کند.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
تماس با پزشک