دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 دلایل انجام رینوپلاستی

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

دلایل انجام رینوپلاستی

تصمیم برای جراحی زیبایی بینی یک تصمیم مهم است. بیماران باید بدانند که چرا می خواهند بینی خود را عمل کنند و سپس در هنگام مشاوره انگیزه های خود را به جراح پلاستیک خود اطلاع دهند. شانس دستیابی به نتیجه نهایی مطلوب زمانی افزایش می یابد که بیمار دلایل خود و انتظارات خود از نتیجه جراحی را مشخص کند.

در اینجا 4 دلیل متداول برای جراحی بینی آورده شده است:

بالا رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس

از آنجا که بینی در تعیین زیبایی کلی صورت نقش مهمی دارد ، از بین بردن مشکلات عزت نفس دلیل اصلی انجام جراحی زیبایی بینی است. زندگی با بینی بیش از حد برجسته ، کج یا خمیده می تواند احساس بدی در فرد ایجاد کند و کیفیت زندگی وی را تحت تأثیر قرار دهد.

روش های جراحی زیبایی بینی می تواند باعث افزایش یا کاهش حجم کلی بینی، اصلاح موارد عدم تقارن، بهبود شکل یا اندازه سوراخ های بینی و یا تقویت غضروف نوک بینی شود.

بهبود-اعتماد-به-نفس

بهبود-اعتماد-به-نفس

ترمیم شکستگی بینی

در اثر زمین خوردن ، تصادف با اتومبیل یا آسیب دیدگی های دیگر، بینی یکی از شایع ترین مناطق برای شکستگی است. شکستگی بینی همان ترک استخوان روی پل بینی شما است که معمولاً به دلیل نوعی ضربه به صورت ایجاد می شود. متاسفانه برخی از شکستگی های بینی به طور نامناسب بهبود می یابند و منجر به عدم تقارن بینی می شوند. بسته به شدت این عدم انطباق ، بیماران می توانند از نظر ظاهری و عملکرد بینی دچار مشکل شوند.

جراحی زیبایی بینی بازساختی روشی است که شکستگی بینی را با تنظیم و جابجایی مجدد استخوان های شکسته بینی برای ترمیم یا تقویت بینی، اصلاح می کند.

درمان-شکستگی-بینی

درمان-شکستگی-بینی

اصلاح مشکلات تنفسی

تخمین زده می شود که تقریباً 80٪ از افراد به نوعی از انحراف تیغه بینی (باریک شدن مجرای بینی) رنج می برند. در بعضی موارد ، مجرای بینی آنقدر باریک است که مشکل تنفسی قابل توجهی ایجاد می کند. علاوه بر این ، تغییر شکل های دیگر مانند پولیپ بینی ، اختلال عملکرد توربین ، یا سوراخ های بینی فرو ریخته می تواند تنفس طبیعی را محدود کند.

برای بزرگ شدن و اصلاح مجاری تنفسی بینی می توان رینوپلاستی عملکردی همراه با سپتوپلاستی را انجام داد. در طی این روش ، جراح برای اصلاح و حمایت از غضروف ها و استخوان هایی که منجر به انسداد بینی شده اند اقدام خواهد کرد. بسته به میزان عمل ، ممکن است به آتل های داخلی نیاز داشته باشیم تا در اثر بهبودی سپتوم تثبیت شود.

اصلاح-مشکلات-تنفسی

اصلاح-مشکلات-تنفسی

بهبود زیبایی ظاهری

جراحی زیبایی بینی همواره زیبایی کلی صورت را افزایش می دهد. در واقع بعد از جراحی زیبایی بینی، به طور چشم گیری شاهد بهتر دیده شدن چشم و لبخند هستیم. یک جراح پلاستیک ماهر می تواند عمل جراحی زیبایی بینی را به گونه ای انجام دهد تا بر افزایش هارمونی صورت بیمار و بهبود ظاهر کلی صورت متمرکز شود. وقتی جراحی زیبایی بینی این عمل را به گونه ای طبیعی انجام دهد به نحوی که تغییر شدیدی ایجاد نشود، دیگران شما را زیباتر می بینند بدون اینکه در اغلب موارد متوجه علت آن شوند.

*جراحی زیبایی بینی اجزای دیگر صورت شما را زیباتر نشان می دهد بدون اینکه شما را متفاوت یا شبیه شخص دیگری جلوه دهد. جراحی زیبایی بینی نوعی جراحی پلاستیک است که شما را قادر می سازد از چند روش ظاهر بینی خود را تغییر دهید. بسیاری از افراد از اندازه یا شکل بینی خود راضی نیستند و می خواهند آن را تغییر دهند. جراحی زیبایی بینی این امکان را به شما می دهد.

در ادامه به دلایل دیگر انجام جراحی بینی اشاره می کنیم:

از اندازه سوراخ های بینی خود راضی نیستید!

اگر احساس می کنید سوراخ های بینی شما خیلی بزرگ است و شکل آن را دوست ندارید، می توانید از جراحی زیبایی بینی برای اصلاح این مسئله کمک بگیرید.

از شکل بینی خود راضی نیستید!

بسیاری از افراد از شکل بینی خود ناراضی هستند. به دلیل اینکه احساس می کنند بیش از حد پهن یا باریک است یا شکل نوک بینی خود را دوست ندارند. به هر حال می توان از جراحی زیبایی بینی برای تغییر شکل بینی استفاده کرد.

قوز بینی دارید!

داشتن قوز در بینی دلیل بسیار شایع انتخاب افراد برای جراحی زیبایی بینی است. غالباً برای از بین بردن قوز بینی نیازی به شکستن بینی نیست و در عوض می توان استخوان را جا به جا کرد.

دلایل انجام رینوپلاستی

دلایل انجام رینوپلاستی

بینی کج است!

بینی کج می تواند در اثر آسیب ایجاد شود اما گاهی اوقات تنها در نتیجه ژنتیک است. به هر حال می تواند تقارن صورت شما را خراب کرده و شما را حساس کند. جراحی زیبایی بینی یک روش عالی برای اصلاح این مسئله است.

بهبود تقارن و تعادل صورت

داشتن فرم مناسب بینی می تواند به تعادل سایر اجزای صورت کمک کند.

تمایل برای جذاب تر به نظر رسیدن

بینی برجسته ترین جزء صورت شماست و بنابراین می تواند تفاوت زیادی در ظاهر کلی شما ایجاد کند.

بهبود ظاهر بینی

هنگام جراحی برای تغییر شکل بینی ، انتظارات واقع بینانه مهم است. یک جراح ماهر مطمئناً می تواند ظاهر بینی شما را به میزان قابل توجهی تغییر دهد اما هنوز هم باید با ظاهر فعلی بینی کار کنند. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که تمام جنبه های بینی تغییر شکل کامل پیدا کنند.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
تماس با پزشک