دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی در تهران+ فیلم واقعی اتاق عمل
[wtr-time]

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

جراحی بینی در تهران+ فیلم واقعی اتاق عمل

جراحی بینی، یکی از رایج ترین انواع جراحی های زیبایی است. عمل بینی شکل بینی شما را تغییر می دهد تا ظاهر شما را بهبود بخشد یا مشکلات پزشکی را که در نحوه تنفس شما اختلال ایجاد میکند، برطرف کند. دلایل زیادی وجود دارد که افراد ممکن است جراحی بینی را انتخاب کنند. هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه یک بینی تغییر شکل یافته ظاهر شما را تغییر دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

محتوا پنهان

نمونه جراحی بینی دکتر علی منافی


بهترین-جراح-بینی
جراحی-بینی

جراحی بینی در تهران برای رفع مشکلات زیبایی و سلامتی انجام می‌شود. بینی افراد یکی از ویژگی‌های اصلی صورت آنها است. برای کسانی که از ظاهر آن ناراضی هستند، این می‌تواند منبع عمیق خجالت یا حتی افسردگی باشد. گاهی اوقات افراد احساس می‌کنند که بینی‌شان بزرگ، قوزدار یا به شکلی کج شده است. در حالی که هر بینی منحصر به فرد است، بهترین جراح بینی در تهران از رینوپلاستی برای تغییر شکل بینی به منظور تغییر یا بازسازی زاویه، اندازه یا شکل آن استفاده می‌کند.

اگر از ظاهر بینی خود ناراضی هستید، ما تاثیری که ممکن است بر اعتماد به نفس شما داشته باشد را درک می کنیم.

جراحی بینی در تهران به چه منظور انجام می شود؟

جراحی بینی باید متناسب با صورت هر فرد انجام گیرد. جراح می‌تواند با اصلاح انحراف این تیغه مشکلات تنفسی فرد را کاملا رفع کند. بینی بعضی افراد به علت ابتلا به بیماری‌های خاص، زمینه وراثت، سوانح یا تصادف آسیب جدی دیده است. عمل زیبایی کمک بزرگی برای حل این مشکلات به حساب می‌آید. عمل زیبایی بینی می‌تواند مشکلات زیادی را در مورد بینی از جمله اندازه بینی (در رابطه با صورت)، عرض بینی، اندازه و موقعیت سوراخ‌های بینی، و مشخصات ظاهری بینی (با کوچک کردن قوزهای قابل مشاهده، برجستگی ها یا فرورفتگی های روی سطح پل بینی) رفع کند. رینوپلاستی همینطور می‌تواند حالت نوک بینی را تغییر شکل دهد، ظاهر سوراخ‌های بزرگ بینی را کوچک کند و عدم تقارن بینی را اصلاح نماید.

کاندیدای مناسب جراحی بینی در تهران چه افرادی هستند؟

• کسانی که به بیماری‌های مزمنی، مانند لوپوس یا بیماری‌های روحی مثل افسردگی مبتلا نیستند.
• کسانی که کمال گرا نبوده و به خوبی می‌دانند که عمل بینی باعث بهبود نسبی بینی خواهد شد.
• افرادی که سن رشد آن‌ها تکمیل شده است.
• کسانی که پوست بینی آن‌ها کیفیت مناسبی دارد.
• افرادی که به مصرف مشروبات الکلی، سیگار و به طور کلی دخانیات اعتیاد نداشته و قادر به کنار گذاشتن مصرف این مواد به مدت 14 روز پیش از عمل زیبایی بینی هستند.
• بانوانی که در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارند.

ویدیو جراحی بینی دکتر علی منافی


جراحی بینی چه می کند؟

جراحی بینی شکل بینی شما را تغییر می دهد. این روش می تواند:

• انحراف تیغه بینی را اصلاح کند.
• سوراخ های بینی که خیلی پهن، خیلی کوچک، زیاد بزرگ هستند یا به سمت بالا می چرخند را ثابت می کند.
• از فرورفتگی ها یا برجستگی های قابل توجه روی پل بینی خود خلاص می شوید.
• برای ایجاد در صورت، بینی را کوچکتر یا بزرگتر کنید.
• راه های مسدود شده بینی را باز می کند.

  قبل از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

  قبل از جراحی بینی خود، برای مشاوره اولیه با جراح خود ملاقات خواهید کرد. این جلسه فرصتی را برای شما فراهم می کند تا سوالات خود را بپرسید و نتایجی را که به دست آوردید بررسی کند.

  در طی عمل بینی چه اتفاقی می افتد؟

  بعد از جراحی بینی باید یک نفر شما را به خانه ببرد و یک شب پیش شما بماند. شما ممکن است بیهوشی عمومی دریافت کنید، یا به تشخیص پزشک بیهوشی عمومی دریافت کنید. در طول عمل بینی جراح شما:

  • برشی در داخل سوراخ های بینی شما ایجاد می کند ( عمل بینی بسته). همچنین ممکن است یک برش روی پایه بینی خود داشته باشید ( عمل بینی باز).
  • پوست بین استخوان و غضروف بینی شما را بالا می برد.
  • استخوان یا غضروف را کاهش می دهد، یا به آن می افزاید یا دوباهر مرتب می کند تا شکل جدید ایجاد کند.
  • جایگزین پوستی که استخوان ها و غضروف بینی را می پوشاند.
  • از بخیه های کوچک برای محکم کردن پوست در جای خود استفاده می کند.

   بعد از جراحی بینی چه اتفاقی می افتد؟

   پس از جراحی بینی، ممکن است موارد زیر را داشته باشید:

   • یک آتل پلاستیکی کوچک برای به حداقل رساندن تورم و حفظ شکل جدید بینی در زمان بهبودی استفاده خواهید کرد.
   • شما طبق دستور پزشک گاز پنبه ای موجود در داخل بینی خود را در عرض 24 تا 48 ساعت پس از جراحی باید بردارید.
   • امکان وجود تورم در اطراف صورت، که در طول چند هفته خوب خواهد شد.

    عمل-بینی

    درمان نامتقارن بعد از جراحی بینی چیست؟

    معمولا بدن شما به روش های مختلف، مانند درمان نامتقارن، به جراحی واکنش نشان می دهد. درمان نامتقارن تورمی است که یک طرف بینی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و طرف دیگر را قرار نمی دهد. این باعث می شود که بینی شما کج به نظر برسد و می تواند هشدار دهنده باشد. این یک اشتباه نیست درمان نامتقارن راهی است که بدن شما پس از جراحی بهبود یابد.

    زمان نقاهت جراحی بینی چقدر است؟

    بهبودی کامل پس از جراحی بینی ممکن است تا یک سال زمان ببرد. حدود چهار تا شش هفته پس از جراحی ورم خواهید داشت که پس از سه ماه به آرامی کاهش می یابد. بین سه ماه تا یک سال، بینی شما هنوز در حال بهبود است و ممکن است تورم همچنان وجود داشته باشد. بعد از بهبودی کامل بینی، که تقریبا تا یک سال است، نتایج کامل را خواهید دید.

    چه زمانی نتایج جراحی بینی را می بینیم؟

    شما حدود یک هفته بعد از جراحی زیبایی با جدا شدن ایمپلنت متوجه تفاوت در ظاهر بینی خود شوید. ممکن است تا یک سال طول بکشد تا بینی شما به طور کامل به شکل جدید خود برسد. در این مدت، مقداری تورم صورت کاملا طبیعی است. اکثر افرادی که برای رفع انحراف سپتوم جراحی بینی عملکردی انجام می دهند در عرض شش هفته به بهبودی دست پیدا خواهند کرد.

    جراحی بینی برای چه کسانی خطرناک است؟

    جراحی زیبایی بینی یک عمل کاملا اختیاری است. با این حال، پزشکان اجازه این عمل را به بعضی متقاضیان نمی‌دهند. یا بهتر بگوییم این دسته از افراد اگر متقاضیان عمل باشند، باید مسئولیت عواقب احتمالی آن را گردن بگیرند. مهم‌ترین موارد عبارتند از:

    در صورتیکه باردار هستید

    بانوان عزیزی که باردار هستند و قصد دارند بینی خود را عمل کنند باید بدانند که داروهای مورد استفاده در زمان انجام جراحی بینی در تهران مثل داروهای بیهوشی می‌تواند تاثیرات منفی را بر روی جنین شما داشته باشد. به همین دلیل برای پیشگیری از بروز اتفاقات خطرناک و ناگوار، جراحان بینی پیش از انجام عمل زیبایی بینی از زنان آزمایش بارداری نیز دریافت می‌کنند. تا در صورت وجود چنین شرایطی عمل عمل بینی کنسل شده و انجام نشود. یا به زمان دیگری موکول شود.

    در صورتیکه مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستید

    برای عمل بینی همیشه از بیهوشی عمومی استفاده خواهد شد. احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به این مواد وجود دارد. اگر فرد به بیماری قلبی مبتلا باشد، امکان دارد در اثر این واکنش‌ها جان خود را از دست بدهد. فراموش نکنید اگر به این بیماری مبتلا هستید یا به مواد و داروهای بی هوشی حساس هستید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

    در صورتیکه مبتلا به دیابت هستید

    کسانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی و کلیوی نیز خواهند بود. امکان دارد بگویید بیماران دیابتی که به بیماری قلبی یا کلیوی مبتلا نیستند گزینه مناسبی برای جراحی بینی محسوب می‌شوند یا نه. که باید بدانید اینطور نیست و پاسخ خیر است. زیرا روند بهبود زخم افراد دیابتی بسیار کند بوده و می‌تواند مشکلات جدی مثل عفونت را به دنبال داشته باشد.

    در صورتیکه مبتلا به کم خونی حاد هستید

    یکی از مشکلاتی که امکان دارد در حین جراحی بینی در تهران اتفاق بیافتد خونریزی است. اگر فردی به کم خونی حاد مبتلا باشد، در اثر بروز این مشکل واکنش‌های شدیدی از خود نشان خواهد دارد. در موارد حاد امکان دارد جان فرد به خطر بیفتد. انجام آزمایش‌های لازم برای بررسی عدم ابتلا به مشکلات خونی بسیار حائز اهمیت است.

    در صورتیکه دچار اختلالات تنفسی هستید

     برای انجام جراحی زیبایی بینی، امکان تنفس برای فرد تنها از راه دهان نیز وجود دارد. به همین علت امکان دارد مشکلات جدی برای افرادی به وجود بیاورد که با بیماری ریوی درگیر هستند.

    در صورتیکه دخانیات مصرف می‌کنید.

    همانطور که می‌دانید مصرف سیگار و دخانیات موجب تنگ شدن مویرگ‌ها و در نتیجه کم شدن ضربان قلب و سرعت گردش خون می‌شود. کند شدن جریان خون باعث به تاخیر افتادن روند ترمیم جای زخم و زیاد شدن دوران نقاهت خواهد شد. از همین جهت پزشکان به کسانی که تمایل دارند عمل جراحی دماغ را انجام دهند پیشنهاد می‌کنند، حداقل تا دو هفته پیش از عمل و حداکثر تا سه ماه پس از آن از مصرف سیگار خودداری کنند.

    انواع روش های جراحی بینی در تهران

    جراحی بینی با فرم طبیعی

    در این مدل رینوپلاستی همانطور که از نام آن پیدا است هیچ تغییری بر روی بینی به وجود نخواهد آمد و بینی حالت طبیعی، استاندارد و متناسب با دیگر چهره افراد دارد. در این فرم زاویه میان بینی و لب بالا حدودا 90 تا 100 درجه است. نوک این نوع بینی به سمت بالا کشیده نخواهد شد و پل آن صاف می‌باشد.

    جراحی بینی مدل فانتزی

    این مدل عمل بینی نتایجی بسیار مشابه به بینی عروسک‌ها را در پی خواهد داشت. محدوده تغییرات و اصلاحاتی که در بینی افراد بوجود خواهد آمد بسیار زیاد و وسیع است. به عنوان مثال نوک بینی بینی تا زاویه 100 الی 105 درجه به سمت بالا فرم دهی می‌شود. از طرفی دیگر به علت اینکه نوک بینی بالا کشیده می‌شود، قوس و انحنای پل روی بینی بسیار شدید است.

    برای اطلاعات بیشتر به مقاله جراحی بینی فانتزی مراجعه کنید.

    جراحی بینی مدل نیمه فانتزی

    در این فرم ویژگی‌های بینی فانتزی و طبیعی در کنار یک دیگر قرار گرفته و فرمی زیبا و جذاب را به وجود می‌آورند. در این فرم پل بینی نه به اندازه طبیعی صاف خواهد بود و نه به اندازه بینی‌های نیمه فانتزی دارای قوس و سربالایی می‌باشد.

    تکنیک های بکار برده شده در جراحی بینی در تهران

    دو نوع اصلی از روش های جراحی بینی وجود دارد.

    باز

    عمل بینی باز روشی است برای تغییر شکل عمده بینی است. جراح شما برش هایی را ایجاد می کند تا پوست بینی شما را به طور کامل از استخوان و غضروف جدا کند، که به جراح اجازه می دهد آناتومی زیرین بینی شما را به وضوح ببینند.

    بسته

    عمل بینی بسته یک روش کوچک است که موجب تغییر شکل بینی می شود. جراح شما برش هایی در بینی شما ایجاد می کند تا پوست شما را از استخوان و غضروف جدا کند تا شکل آن را تغییر دهد.

    تکنیک های بکار رفته در جراحی بینی در تهران

    بسیاری از بیماران عمل بینی بسته را ترجیح می دهند. زیرا به این معنی است که بعد از جراحی جای زخم قابل مشاهده ای وجود نخواهد داشت. با این حال، بسیاری از پزشکان عمل بینی باز را ترجیح می دهند. زیرا به آنها دسترسی بیشتری به ساختار بینی می دهد و در نتیجه می توانند بهترین نتایج ممکن را تضمین کنند. برای تعیین بهترین روش برای هر مورد، دکتر علی منافی در جلسه مشاوره این موارد را کامل توضیح می دهد.

    نظر بیمار دکتر منافی درباره عمل جراحی بینی


    خلاصه کلام

    جراحی بینی یکی از رایج ترین جراحی‌های زیبایی صورت است که همزمان می‌تواند تنفس شما را بهتر کند و همینطور ظاهر متعادل‌تری برای شما ایجاد کند. جراحی بینی در تهران طرفدارای بسیار زیادی دارد. در طی این فرآیند، بهترین جراح پلاستیک در تهران، غضروف و استخوان بینی را برای تجسم رسیدن به یک ظاهر بهتر تغییر خواهد داد. یک موضوع حائز اهمیت در تعیین نتیجه عمل، مهارت پزشک و فرم بینی متقاضی است.

    با مراجعه به مطب دکتر علی منافی، رینوپلاستی شما به روشی شخصی انجام می شود تا بینی متناسب با سایر قسمت های صورت را برای شما فراهم کند.

    دکتر علی منافی جراح پلاستیک

    دکتر علی منافی

    دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

    دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
    برچسب ها:
    پرسش و پاسخ تکمیلی

    سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

    0 دیدگاه
    یک دیدگاه بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    fa_IRفارسی
    Call Now Buttonتماس با پزشک