دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی گوشتی
[wtr-time]

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

جراحی بینی گوشتی

کافی است یک روز را در مکان های عمومی مثل بازار، مترو و یا مکان های دیگر بگذرانید، سر که می چرخانید هزاران نمونه کار جراحی زیبایی بینی را خواهید دید. هرکدام از  آن ها در واقع امضای جراح را روی صورت فرد نشان می دهد. اما چند نفر از آن ها از انجام این جراحی بینی گوشتی رضایت دارند؟ می توانید امتحان کنید!

به صورت رندوم از بعضی شان بپرسید که تا چه اندازه از انجام این جراحی راضی بوده اند؟ خواهید دید که آمار قابل توجهی از کسانی که رضایت از جراحی بینی ندارند جلوی شما صف می کشند. اما چرا؟

برخی از این نارضایتی ها متوجه جراح و برخی به دلیل ساختار مشخص بینی خود افراد است. یکی از عمده ترین شکایت افراد بر سر جراحی بینی گوشتی است. از میان تمامی اشخاصی که جراحی بینی انجام می دهند چه به لحاظ درمانی و چه به لحاظ زیبایی افرادی که بینی گوشتی  خود را به دست جراح سپرده اند ناراضی ترین ها هستند. آیا دلیل آن را می دانید؟

برای پاسخ به این پرسش مقاله پیش رو را دنبال کنید:

جراح بینی گوشتی در تهران

همانطور که می دانید اگر بخواهیم درباره عمل انواع بینی صحبت کنیم بحث ما حول محور عمل بینی استخوانی و جراح بینی گوشتی خواهد چرخید و اگر بخواهیم در باب جراحی درمانی بینی سخن بگوییم باید به مشکلاتی نظیر جراحی انحراف بینی جراحی پولیپ بینی و از این دست مشکلات بپردازیم . اما موضوع محوری این مقاله پرداختن به عمل بینی به طور عام و عمل بینی گوشتی به طور خاص است.

بنابر این تعریف دو نوع جراحی بینی زیبایی وجود دارد :

– جراحی بینی استخوانی

– جراحی بینی گوشتی

بهتر است در همین جا تکلیف شما را با این جراحی مشخص کنیم، باید توجه داشته باشید که جراحی بینی گوشتی به نسبت جراحی بینی استخوانی جراحی سخت  تر و پر ریسک تری است. لذا از افرادی که بینی گوشتی دارند باید درباره این جراحی تحقیقات لازم را به عمل آورند.

جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی گوشتی

ویژگی بینی گوشتی

آیا می توانید تشخیص دهید که بینی شما در کدام دسته قرار دارد؟

کار راحتی است آینه ای در دست بگیرید، اگر فاکتورهایی که در ادامه برخواهیم شمرد را دارا  باشید بینی شما در دسته بینی گوشتی قرار خواهد گرفت: آماده اید؟

برای اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی بینی پهن به صفحه آن مراجعه کنید.

بینی گوشتی را می توان با ویژگی های زیر شناسایی کرد:

 • پوستی ضخیم
 • پره های گوشتی
 • بزرگی نوک بینی
 • پهن و کشیده بودن پره های بینی
 • بزرگی قسمت انتهایی بینی
 • چرب بودن پوست بینی
 • ضعیف بودن تیغه بینی

انواع جراحی بینی

جراحی بینی را می توان به دو روش باز و بسته انجام داد. که استفاده از هر کدام از این روش ها فارغ از نوع بینی بستگی به نظر و تشخیص پزشک جهت دست یابی به نتیجه مطلوب انتخاب می شود بستگی دارد. با این وجود به توضیح مختصری از انواع جراحی بینی می پردازیم:

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز به دلیل دسترسی جراح به کل ساختار بینی و ایجاد تغییرات عمده در راستای نتیجه دهی مطلوب مورد تایید اکثر جراحان است. اما از این جهت که در این جراحی میزان اسکار نسبت به جراحی بینی بسته بیشتر است بیماران و متقاضیان سعی در انتخاب جراحی بینی بسته دارند.

جراحی بینی به شیوه بسته

در این جراحی، جراح بدون ایجاد برش روی بینی از راه سوراخ های بینی جراحی را انجام می دهد. اما به دلیل اینکه دید پزشک از ساختار استخوانی بینی در این جراحی محدود است، آن ها این جراحی را پیشنهاد نمی کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه جراحی بینی به روش بسته مراجعه کنید.

حال بهتر است به موضوع مورد بحث خود بازگردیم. یکی از سوالات متداول در جراحی بینی گوشتی امکان برگشت پذیری بینی پس از جراحی است. آیا این باور درستی است؟

گرچه این جراحی به نسبت جراحی بینی استخوانی ریسک بیشتری دارد، اما باید بگوییم که امکان پذیر است. اگر جراح بخواهد این نوع بینی را به روش های سابق جراحی کند، جراحی موفقیت آمیزی را برای بیمار رقم نخواهد زد، چراکه در روش های پیشین بیشترین تمرکز روی اصلاحات استخوان بینی بوده است که همین امر باعث می شد بینی به حالت قبل برگردد. اما امروزه جراحی بینی گوشتی در تقویت غضروف متمرکز است، لذا این جراحی به میزان قابل توجهی با موفقیت همراه است.

با این حال مراجعه به بهترین جراحی بینی و یا بهترین جراح پلاستیک می تواند ریسک این جراحی را  به حداقل برساند، لذا اولین و مهمترین قدم در جراحی بینی یافتن بهترین ها در این حوزه است.

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

چند نکته اساسی در جراحی بینی گوشتی

افرادی که این جراحی را انجام داده اند باید دقت داشته باشند که:

 • از مصرف مواد قندی پرهیز کنند.
 • در صورت به وجود آمدن حساسیت پوستی به پزشک مراجعه کنند.
 • از چسب بینی به مدت بیشتری استفاده کنند.

مراقبت های ضروری بعد از جراحی بینی گوشتی

مراقبت های پس از رینوپلاستی چه جراحی بینی استخوانی و چه جراحی بینی گوشتی فرق چندانی با یکدیگر نداشته لذا رعایت آن برای هر دو گروه الزامی است:

 • پرهیز از فعالیت دهانی شدید مثل مسواک زدن سریع
 • عدم استفاده از عینک به مدت 2 ماه
 • پرهیز از استحمام تا پایان زمان استفاده از گچ بینی
 • خودداری از استحمام با آب گرم
 • خودداری از صحبت کردن زیاد
 • استفاده از مایعات پس از جراحی
 • پرهیز از خوردن غذاهای جویدنی پس از جراحی
 • قرار دادن سر بالاتر از بدن در هنگام خواب

قیمت جراحی بینی گوشتی

پر واضح است که در این جراحی به مانند جراحی های زیبایی دیگر نمی توان از خدمات درمانی بیمه ها استفاده کرد، لذا اگر جراحی بینی توجیه درمانی نداشته باشد تمامی هزینه های آن به صورت آزاد پرداخت می شود. اما هزینه عمل بینی گوشتی بستگی به موارد بیشماری نظیر : نوع بینی، نوع جراحی، مهارت پزشک، هزینه های بیهوشی و بیمارستان خواهد داشت.

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی، عمل بینی می باشد. بینی در هر فرد به شکل خاصی است اما اگر بخواهیم به طور کلی انواع بینی را دسته بندی کنیم، می توان آن ها را به دو دسته ی گوشتی و استخوانی تقسیم بندی کنیم. در مورد جراحی بینی گوشتی سوالات و ابهامات بسیار زیادی وجود دارد.  در این مطلب با مهم ترین و اساسی ترین آن ها آشنا می شویم.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
Call Now Buttonتماس با پزشک