دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی گوشتی
[wtr-time]

جراحی بینی گوشتی

کافی است یک روز را در مکان های عمومی مثل بازار، مترو و یا مکان های دیگر بگذرانید، سر که می چرخانید هزاران نمونه کار جراحی زیبایی بینی را خواهید دید. هرکدام از  آن ها در واقع امضای جراح را روی صورت فرد نشان می دهد. اما چند نفر از آن ها از انجام این جراحی رضایت دارند؟ می توانید امتحان کنید!

به صورت رندوم از بعضی شان بپرسید که تا چه اندازه از انجام این جراحی راضی بوده اند؟ خواهید دید که آمار قابل توجهی از کسانی که رضایت از جراحی بینی ندارند جلوی شما صف می کشند. اما چرا؟

برخی از این نارضایتی ها متوجه جراح و برخی به دلیل ساختار مشخص بینی خود افراد است. یکی از عمده ترین شکایت افراد بر سر جراحی بینی گوشتی است. از میان تمامی اشخاصی که جراحی بینی انجام می دهند چه به لحاظ درمانی و چه به لحاظ زیبایی افرادی که بینی گوشتی  خود را به دست جراح سپرده اند ناراضی ترین ها هستند. آیا دلیل آن را می دانید؟

برای پاسخ به این پرسش مقاله پیش رو را دنبال کنید:

جراح بینی گوشتی در تهران

همانطور که می دانید اگر بخواهیم درباره جراحی انواع بینی صحبت کنیم بحث ما حول محور جراحی بینی استخوانی و جراح بینی گوشتی خواهد چرخید و اگر بخواهیم در باب جراحی درمانی بینی سخن بگوییم باید به مشکلاتی نظیر جراحی انحراف بینی جراحی پولیپ بینی و از این دست مشکلات بپردازیم . اما موضوع محوری این مقاله پرداختن به جراحی بینی به طور عام و جراحی بینی گوشتی به طور خاص است.

بنابر این تعریف دو نوع جراحی بینی زیبایی وجود دارد :

– جراحی بینی استخوانی

– جراحی بینی گوشتی

بهتر است در همین جا تکلیف شما را با این جراحی مشخص کنیم، باید توجه داشته باشید که جراحی بینی گوشتی به نسبت جراحی بینی استخوانی جراحی سخت  تر و پر ریسک تری است. لذا از افرادی که بینی گوشتی دارند باید درباره این جراحی تحقیقات لازم را به عمل آورند.

جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی گوشتی

ویژگی بینی گوشتی

آیا می توانید تشخیص دهید که بینی شما در کدام دسته قرار دارد؟

کار راحتی است آینه ای در دست بگیرید، اگر فاکتورهایی که در ادامه برخواهیم شمرد را دارا  باشید بینی شما در دسته بینی گوشتی قرار خواهد گرفت: آماده اید؟

بینی گوشتی را می توان با ویژگی های زیر شناسایی کرد:

 • پوستی ضخیم
 • پره های گوشتی
 • بزرگی نوک بینی
 • پهن و کشیده بودن پره های بینی
 • بزرگی قسمت انتهایی بینی
 • چرب بودن پوست بینی
 • ضعیف بودن تیغه بینی

انواع جراحی بینی

جراحی بینی را می توان به دو روش باز و بسته انجام داد. که استفاده از هر کدام از این روش ها فارغ از نوع بینی بستگی به نظر و تشخیص پزشک جهت دست یابی به نتیجه مطلوب انتخاب می شود بستگی دارد. با این وجود به توضیح مختصری از انواع جراحی بینی می پردازیم:

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز به دلیل دسترسی جراح به کل ساختار بینی و ایجاد تغییرات عمده در راستای نتیجه دهی مطلوب مورد تایید اکثر جراحان است. اما از این جهت که در این جراحی میزان اسکار نسبت به جراحی بینی بسته بیشتر است بیماران و متقاضیان سعی در انتخاب جراحی بینی بسته دارند.

جراحی بینی به شیوه بسته

در این جراحی، جراح بدون ایجاد برش روی بینی از راه سوراخ های بینی جراحی را انجام می دهد. اما به دلیل اینکه دید پزشک از ساختار استخوانی بینی در این جراحی محدود است، آن ها این جراحی را پیشنهاد نمی کنند.

حال بهتر است به موضوع مورد بحث خود بازگردیم. یکی از سوالات متداول در جراحی بینی گوشتی امکان برگشت پذیری بینی پس از جراحی است. آیا این باور درستی است؟

گرچه این جراحی به نسبت جراحی بینی استخوانی ریسک بیشتری دارد، اما باید بگوییم که امکان پذیر است. اگر جراح بخواهد این نوع بینی را به روش های سابق جراحی کند، جراحی موفقیت آمیزی را برای بیمار رقم نخواهد زد، چراکه در روش های پیشین بیشترین تمرکز روی اصلاحات استخوان بینی بوده است که همین امر باعث می شد بینی به حالت قبل برگردد. اما امروزه جراحی بینی گوشتی در تقویت غضروف متمرکز است، لذا این جراحی به میزان قابل توجهی با موفقیت همراه است.

با این حال مراجعه به بهترین جراحی بینی و یا بهترین جراح پلاستیک می تواند ریسک این جراحی را  به حداقل برساند، لذا اولین و مهمترین قدم در جراحی بینی یافتن بهترین ها در این حوزه است.

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

چند نکته اساسی در جراحی بینی گوشتی

افرادی که این جراحی را انجام داده اند باید دقت داشته باشند که:

 • از مصرف مواد قندی پرهیز کنند.
 • در صورت به وجود آمدن حساسیت پوستی به پزشک مراجعه کنند.
 • از چسب بینی به مدت بیشتری استفاده کنند.

مراقبت های ضروری بعد از جراحی بینی گوشتی

مراقبت های پس جراحی بینی چه جراحی بینی استخوانی و چه جراحی بینی گوشتی فرق چندانی با یکدیگر نداشته لذا رعایت آن برای هر دو گروه الزامی است:

 • پرهیز از فعالیت دهانی شدید مثل مسواک زدن سریع
 • عدم استفاده از عینک به مدت 2 ماه
 • پرهیز از استحمام تا پایان زمان استفاده از گچ بینی
 • خودداری از استحمام با آب گرم
 • خودداری از صحبت کردن زیاد
 • استفاده از مایعات پس از جراحی
 • پرهیز از خوردن غذاهای جویدنی پس از جراحی
 • قرار دادن سر بالاتر از بدن در هنگام خواب

هزینه جراحی بینی گوشتی

پر واضح است که در این جراحی به مانند جراحی های زیبایی دیگر نمی توان از خدمات درمانی بیمه ها استفاده کرد، لذا اگر جراحی بینی توجیه درمانی نداشته باشد تمامی هزینه های آن به صورت آزاد پرداخت می شود. اما هزینه این جراحی بستگی به موارد بیشماری نظیر : نوع بینی، نوع جراحی، مهارت پزشک، هزینه های بیهوشی و بیمارستان خواهد داشت.

سوالات متداول جراحی بینی گوشتی

یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی، عمل بینی می باشد. بینی در هر فرد به شکل خاصی است اما اگر بخواهیم به طور کلی انواع بینی را دسته بندی کنیم، می توان آن ها را به دو دسته ی گوشتی و استخوانی تقسیم بندی کنیم. در مورد جراحی بینی گوشتی سوالات و ابهامات بسیار زیادی وجود دارد.  در این مطلب با مهم ترین و اساسی ترین آن ها آشنا می شویم.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

یکی از مهم ترین و اصلی ترین سوالات در مورد جراحی بینی گوشتی، چگونگی انجام آن می باشد. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، علاقه مند هستند که قبل از انجام این جراحی، در مورد نحوه ی انجام آن، اطلاعاتی را کسب کنند. برای پاسخ به این سوال می توان بیان کرد که در جراحی بینی گوشتی، باید ابتدا نوک بینی را کوچک کرد. به دلیل ضعیف بودن غضروف های نوک بینی های گوشتی، پزشک غضروف های اضافی قسمت های مختلف بینی را بر می دارد و به نوک بینی و قسمت های مورد نیاز پیوند می زند. اگر غضروف اضافی در بینی وجود نداشته باشد، غضروف از قسمت گوش برداشته می شود.

آیا بعد از جراحی بینی گوشتی، ممکن است مشکل تنفسی به وجود آید؟

یکی از مشکلاتی که بعد از جراحی بینی گوشتی این نوع بینی ممکن است برای فرد به وجود آید، ایجاد مشکلات تنفسی است. البته جای هیچ نگرانی نیست زیرا این مشکل به سرعت و بعد از گذشت چند روز از بین خواهد رفت. در روز های اول بعد از عمل جراحی بینی گوشتی ، به دلیل وجود تورم و التهاب در بینی، فرد نمی تواند به خوبی نفس بکشد اما بعد از کاهش این تورم، نفس کشیدن نیز راحت تر می شود و مشکلات تنفسی از بین می رود.

آیا بعد از جراحی بینی گوشتی، حالت لب بالا تغییر می کند؟

اگر به پزشک متخصص و ماهر در کار خود مراجعه کنید، بعد از جراحی بینی گوشتی ، لب بالا به گونه ای تغییر نمی کند که فرد از آن رضایت نداشته باشد. حتی در برخی از موارد و یا دقت پزشک، لب بالا به گونه ای تغییر می کند که زیبایی لب ها زیاد می شود و فرد از آن احساس رضایت دارد.

آیا ممکن است بعد از جراحی بینی گوشتی، نوک بینی دچار افتادگی شود؟

یکی از مهم ترین سوالات در زمینه ی جراحی بینی گوشتی، در مورد احتمال افتادگی نوک بینی می باشد. در گذشته نوک بینی برخی از افراد بعد از انجام جراحی بینی گوشتی،  کمی رو به پایین می افتاد و این امر باعث ترس بسیاری از افراد در مورد جراحی بینی می شد. اما در حال حاضر این مورد به ندرت صورت می گیرد زیرا پزشکان از مهارت بالا تری برخوردار هستند و با استفاده از تکنیک های جدید می توانند از بروز این این مشکل جلوگیری کنند. این افتادگی به دلیل غضروف های ضعیف نوک بینی می باشد که در حال حاضر غضروف هایی را به آن پیوند می زنند تا این مشکل به وجود نیاید.

آیا عمل زیبایی بینی ، باعث زیبایی کل صورت من می شود؟

بینی یکی از مهم ترین و اصلی ترین اعضای صورت می باشد که می تواند روی زیبایی کل صورت تاثیرگذار باشد. زیرا بینی دقیقا در مرکز صورت وجود دارد و می تواند روی اعضای دیگر نیز تاثیر بگذارد. اما فردی که جراحی بینی گوشتی را انجام می دهد باید منطقی باشد و انتظار بیش از حد نداشته باشد. زیرا باید بداند که او تنها یک عضو از صورت خود را مورد جراحی قرار داده است. این عضو می تواند روی زیبایی صورت تاثیر زیادی داشته باشد.

آیا می توان هر نوع بینی گوشتی را جراحی کرد؟

به طور کلی می توان بیان کرد که هر نوع بینی گوشتی در خانم ها را می توان مورد عمل جراحی قرار داد. اما این مورد برای آقایان درست نیست و در برخی از موارد پزشک تشخیص می دهد که بهتر است عمل جراحی بینی گوشتی انجام نشود. اگر پوست بینی بسیار ضخیم باشد و یا میزان چربی در بینی فرد بالا باشد، بهتر است فرد عمل بینی را انجام ندهد زیرا درصد موفقیت در آن کم می باشد.

آیا جراحی بینی گوشتی عوارض دارد؟

عمل این نوع بینی کمی سخت از بینی های استخوانی است به همین سبب باید در انتخاب پزشک و متخصص زیبایی بسیار دقت داشت. پیچیدگی جراحی بینی گوشتی باعث شده است که تورم و ورم بینی تا مدت های طولانی باقی بماند و بیمار نباید انتظار داشته باشد که این ورم به سرعت بخوابد. ورم این نوع بینی ممکن است تا 2 سال نیز به طول بینجامد. در برخی از موارد بیمار می تواند با مشورت با پزشک معالج، از آمپول های ضد سوزش استفاده کند تا تورم و ورم بینی کمتر شود.

آیا در زمان جراحی زیبایی بینی،  مشکلات مادرزادی بینی برطرف می شود؟

اگر فردی قصد انجام عمل جراحی زیبایی داشته باشد، باید در مورد مشکلات مادرزادی خود نیز به پزشک توضیح دهد و از پزشک بخواهد که این مشکلات نیز برطرف شود. در غیر این صورت پزشک می تواند بدون دقت به مشکلات بینی، تنها به جنبه ی زیبایی بینی توجه کند. مشکلاتی مانند انسداد بینی ، انحراف بینی ، گوشت داخلی بینی و … از مهم ترین مشکلاتی هستند که ممکن است هر فرد با آن روبرو باشد.

دوره ی نقاهت این عمل جراحی چقدر است؟

دوره ی نقاهت جراحی بینی گوشتی کمی بیشتر از بینی استخوانی می باشد. به طور کلی می توان بیان کرد دوره ی نقاهت نهایت تا 4 روز است. زمان برداشتن پانسمان به نظر پزشک وابسته است و او می تواند با توجه به شرایط بیمار، زمان برداشت پانسمان را از 6 روز تا 10 روز قرار دهد. برای برداشتن پانسمان حتما باید به پزشک مراجعه کنید. اگر شاغل هستید بهتر است تا یک هفته بعد از انجام عمل زیبایی به محل کار خود نروید و در خانه استراحت کنید. البته اگر کار شما فیزیکی نیست و نیازی به فعالیت های سنگین ندارد می توانید به محل کار خود بروید. مشورت با پزشک در این مورد می تواند شما را در این امر کمک کند.

منابع

https://drsuleymantas.com/thick-skin-bulbous-tip-rhinoplasty/

/

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =

fa_IRفارسی
Call Now Buttonتماس با پزشک