دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 جراحی بینی بدون درد و کبودی
[wtr-time]

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

جراحی بینی بدون درد و کبودی

عمل جراحی بینی این روزها جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است. از سوی دیگر جراحان پلاستیک در ایران جزء موفق ترین و بهترین جراحان بینی هستند که از سایر کشور های همسایه برای انجام جراحی به کشور ما می آیند.

اما علیرغم تمامی موفقیت ها و ایمنی هایی که در این نوع جراحی وجود دارد می توان گفت برخی از عوارض جراحی بینی از جمله دردهای بعد از جراحی و کبودی و تورم در محل جراحی از طبیعی ترین عوارض عمل بینی هستند. اما خوشبختانه این عوارض موقت هستند و در کوتاه ترین زمان از بین می روند.

آیا جراحی بینی بدون درد وکبودی داریم؟

در صورتی که می خواهید به پاسخ این پرسش برسید این مقاله را از دست ندهید.

انواع جراحی های بینی

جراحی بینی به لحاظ نتیجه ای که بعد از آن حاصل می شود و فرم بینی بعد از عمل، به سه دسته عمده تقسیم بندی می شود.

  • جراحی بینی فانتزی: بینی های فانتزی بسیار کوچک هستند و قوس بینی بسیار شدید است. به طوری که زاویه نوک بینی با لب بالایی بیش از نود درجه می باشد و تا 110 درجه نیز جهت می گیرد. پل بینی در این نوع جراحی بسیار ریز و ظریف می شود و برش های زیادی در بخش استخوان و غضروف ایجاد می شود. لوله های بینی استخوانی بسیار کوچک هستند و پره های بینی ظرافت زیادی دارند. به این نوع جراحی بینی به جراحی بینی عروسکی نیز گفته می شود.
  • جراحی بینی طبیعی: در جراحی بینی طبیعی فرم بینی کاملا طبیعی است و تغییراتی که ایجاد می شود بسیار محدود می باشد. قوس بینی بعد از جراحی بینی طبیعی بسیار خفیف است و سایز بینی نیز بسیار طبیعی فرم می گیرد. زاویه بینی با لب بالایی 90 درجه است و انحنای پل بینی چندان زیاد نیست.
  • جراحی بینی نیمه فانتزی: در جراحی بینی نیمه فانتزی نتیجه ای که بدست می آید فرمی میان بینی طبیعی و بینی فانتزی می باشد. به طوری که بینی سایز اش کوچک می شود اما نه به اندازه بینی فانتزی. قوس بینی نیمه فانتزی نیز به اندازه بینی طبیعی صاف نیست و به اندازه بینی نیمه فانتزی شدت زیادی ندارد.
جراحی بینی بدون درد و کبودی
جراحی بینی بدون درد و کبودی

انواع روش های جراحی بینی

به طور کلی دو تکنیک کلی برای انجام جراحی وجود دارد:

در جراحی باز برش های بیشتری در بخش استخوان و پوست بینی ایجاد می شود و پزشک جراح دسترسی بیشتری به نواحی داخلی بینی دارد.

برخلاف جراحی باز، در جراحی بسته میزان برش هایی که ایجاد می شود محدود تر است و در نتیجه میزان عوارضی که بعد از این نوع جراحی ایجاد می شود کمتر از عوارض جراحی بینی به روش باز است.

جراحی بدون درد و خونریزی یکی از خواسته های افرادی است که برای جراحی بینی اقدام می کنند. اما باید بدانید که به هر صورت قرار است روی بینی جراحی انجام شود و تا حدودی نتایجی در پی دارد.

در جراحی بینی به روش باز میزان درد و خونریزی کمتر از روش بسته است. زیرا که میزان برش ها در روش بسته کمتر است و تیغه جراحی کمتر بافت بینی را هدف قرار می دهد.

اما به هر حال باید در نظر داشته باشید که جراحی بینی به روش باز به دلیل این که دسترسی پزشک را به نواحی داخل بینی افزایش می دهد بسیاری از مشکلات برطرف می شوند و امکان ایجاد تغییرات گسترده وجود دارد. در نهایت نتیجه ای که از جراحی حاصل می شود موفقیت آمیز تر است.

هزینه جراحی بینی

هزینه و قیمت عمل زیبایی بینی بر اساس معیارها و عوامل مختلفی تعیین می شود. برای مثال:

  • میزان تخصص پزشک جراح
  • تجربه و مهارت پزشک جراح
  • هزینه های درمانی و کلینیکی
  • محل جغرافیایی مطب یا کلینیکی که بدان مراجعه کرده اید
  • میزان پیچیدگی و دشواری روند جراحی و میزان مشکلاتی که باید در روند جراحی برطرف شود.

بنابراین برای تعیین هزینه های جراحی باید در ابتدا نزد پزشک معاینه شوید تا قیمت عمل زیبایی بینی برای شما برآورد شود.

خاتمه

در این مقاله تلاش کردیم که به انواع روش های جراحی بینی و انواع جراحی های بینی اشاره کنیم. مهم ترین مطلبی که در این مقاله آمد درد و خونریزی بعد از عمل بینی است.

روشن گردید که جراحی بینی بدون درد و خونریزی تقریباً محال است و صرفاً می توان انتخاب درست تکنیک های جراحی میزان این عارضه را کاهش دهیم. اما در حالت کلی نمی توان خونریزی و درد را پس از عمل زیبایی حذف کرد.

اما خوش بختانه راهکار های مختلفی جهت بهبود و کاهش خونریزی و درد بعد از عمل بینی وجود دارد که استفاده از قرص و کمپرس های سرد و گرم یکی از آن روش ها هستند.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
Call Now Buttonتماس با پزشک