دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 اولویت مردان در جراحی بینی
[wtr-time]

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

اولویت مردان در جراحی بینی

جراحی بینی در مردان باید به توجه به برخی اصول و مشخصه های زیباشناختی انجام شود. بنابراین نمی توان همان جراحی بینی در بانوان را برای مردان نیز انجام داد. مردان به دلیل داشتن ویژگی های ساختاری چهره از جمله: استخوان بندی درشت تر صورت، پهن بودن گونه ها، درشت بودن بینی و ضخیم بودن پوست آن باید با رعایت برخی اصول جراحی بینی را انجام دهند. بنابراین اولویت مردان در جراحی بینی با خانم ها تفاوت دارد.

همانطور که می دانید پیروی از جهان مد همیشه به نفع بشر نبوده است، آن هم مدرنیسم به معنای امروزین آن. گاها این پیروی منجر به پشیمانی نیز شده است. سخن گفتن در باب زیبایی شناسی و جهان مد بسیار است، اما در این مقال نمی گنجد. ما با در نظر گرفتن برخی المان ها می خواهیم اولویت مردان در جراحی بینی را مورد بررسی قرار دهیم، اگر شما به عنوان یک مرد می خواهید از این جراحی بهره مند شوید، پیشنهاد می کنیم خواننده این نوشتار باشید:

دلیل جراحی بینی در مردان

اغلب مردان با شکایت از قوز بینی و برجستگی تیغه بینی انجام جراحی بینی را انتخاب می کنند. اما هستند مردانی که به دلیل شکستگی تیغه بینی و یا مشکل در تنفس نیز خواهان انجام این جراحی هستند.

اولویت مردان در جراحی بینی
اولویت مردان در جراحی بینی

تفاوت جراحی بینی در مردان

با توجه به ویژگی هایی که درباره بینی مردان گفته شد، جراحی بینی مردان باید با نظر گرفتن آن ها صورت گیرد. فاکتورهایی که باید در این جراحی مورد توجه قرار گیرد از قرار زیر است:

 • زاویه میان پیشانی و بینی
 • زاویه میان لب و بینی
 • شیب بینی
 • طول استخوان بینی
 • نوک بینی
 • قوس بینی

گفتنی است که جراحی بینی فانتزی در مردان به دلیل ایجاد شدن قوس بسیار زیاد و بالا رفتن نوک بینی نمی تواند گزینه مناسبی برای جراحی بینی در بین آن ها باشد.

اولویت مردان در جراحی بینی

غالبا آقایان برای انجام جراحی بینی، رسیدن به یک بینی طبیعی که متناسب با دیگر اجزای صورت باشد را مد نظر دارند. تمام خواسته آن ها برطرف کردن قوز بینی و یا رفع مشکلات ساختاری بینی مثل پولیپ بینی یا انحراف بینی است. مردان عموما در جراحی بینی به دنبال زیبایی صرف نیستند، گرچه به آن می اندیشند اما هدف آن رفع نواقص مشهود است، نه تنها شکل دهی بینی.

انتخاب جراحی بینی در مردان

می دانید که رزمه پزشکی جراح بینی و یا جراح پلاستیک را غالبا نمونه کار های جراحی بینی بانوان تشکیل می دهد. بنابراین اولین و مهمترین گام برای انتخاب یک جراح خوب مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی مردانه است. مراجعین باید به خوبی این نمونه کار ها را با یکدیگر مقایسه کنند. آن ها می توانند با سرچ عبارت بهترین جراح پلاستیک به لیستی از جراحان ماهر در این جراحی دست یابند و با مقایسه آن ها بهترین جراح را انتخاب کنند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه عمل بینی مردان به صفحه آن مراجعه کنید.

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

چگونگی جراحی بینی در مردان

جراحی بینی به طور کلی به دو شیوه جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته صورت می گیرد. غالبا جراحان جراحی بینی به روش باز را برای ایجاد اصلاحات گسترده تر با وجود دیدی وسیع تر انتخاب می کنند. در جراحی بینی در مردان نیز این امر صادق است.

این جراحی با ایجاد بیهوشی عمومی صورت گرفته و در آن از برش هایی روی بینی استفاده می شود. سپس پوست بینی به سمت بالا هدایت شده و جراح اقدام به اصلاحات بر ساختار بینی خواهد کرد.

در نهایت نواحی برش بسته شده و گچ بینی برای حفاظت از بینی روی آن قرار می گیرد.

المان های موثر در نتیجه جراحی بینی

به یاد داشته باشید دو فاکتور مهم می تواند نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار دهد: انتخاب بهترین جراح بینی در تهران و مراقبت های بعد از جراحی بینی. این دو فاکتور به اندازه یکسان در نتیجه نهایی موثر هستند. بنابراین تقضا می شود در قدم ابتدایی بهترین جراح را برای جراحی بینی انتخاب کرده و تمامی توصیه های مهم در خصوص مراقبت های بعد از جراحی بینی را از او دریافت کرده و به طور دقیق رعایت کنید.

گاها مراقبت های بعد از جراحی برای مردان مشکل تر از بانوان است. شاید آن ها به دلیل مشاغلی که دارند مجبور به خارج شدن از خانه باشند که توصیه می شود تا زمان بهبودی، تمام مراقبت ها را رعایت کنند. آن ها باید تا 2 هفته در خانه استراحت کنند و هر گونه فعالیتی که تهدید کننده است اجتناب کنند.

هزینه جراحی بینی در مردان

هزینه جراحی بینی در مردان و بانوان تفاوت چندانی نداشته و بیشتر بستگی به نوع جراحی، میزان آسیب بینی و نوع بینی فرد خواهد داشت. البته که تعرفه جراحی که اقدام به جراحی خواهد کرد نیز بر هزینه نهایی تاثیر گذار خواهد بود.

از جمله مواردی که بر هزینه نهایی جراحی بینی موثر است از قرار زیر است:

 • هزینه بیمارستان
 • هزینه اتاق عمل
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه دارو
 • هزینه آزمایشات
 • هزینه پیوند استخوان در صورت لزوم

سخن پایانی

ترغیب به جراحی زیبایی بینی در سال های اخیر در میان مردان نیز چشم گیر شده است. بنابراین انتخاب نوع بینی و توجه به فاکتورهایی که بیان شد بسار حائز اهمیت است. مردان باید با توجه به جنسیت خود جراحی ای را انتخاب کنند که با انجام آن چهره آن ها زنانه نشده و منجر به ایجاد نازیبایی در صورت آن ها نشود.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
Call Now Buttonتماس با پزشک