دکتر علی منافی 4 جراحی بینی 4 انواع بیهوشی در جراحی بینی

دسته بندی سایت دکتر علی منافی

آخرین دیدگاه ها

انواع بیهوشی در جراحی بینی

عمل جراحی بینی یکی از اعمال جراحی است که با توجه به روند رو به رشدی که دارد بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است. به همین جهت بسیاری هستند که علیرغم اینکه تصمیمی برای انجام عمل جراحی ندارند ولی علاقه دارند اطلاعاتی در این زمینه داشته باشند. در این مقاله به ارائه مطالبی در زمینه جراحی بینی پرداخته و اختصاصا به موضوع انواع بیهوشی در جراحی بینی سخنی خواهیم داشت.

بیهوشی در عمل بینی

یکی از سوالاتی که متقاضیان عمل جراحی از پزشکان می پرسند این است که در طول روند درمان و جراحی آیا بیهوشی کامل هستند. یا روش های دیگری هم به عنوان جایگزین وجود دارد.
باید گفت جراحی بینی هم مثل سایر اعمال جراحی در زمان انجام جراحی از روش هایی مختلف برای کاهش درد و بی حس کردن بیمار استفاده می شود. تا بیمار متوجه عمل انجام شده نشود.

انواع بیهوشی در جراحی بینی

1. استفاده از بی حس کننده هایی که اصطلاحا موضعی نامیده می شود
2. استفاده از آرامش بخش های وریدی
3. نوعی از بیهوشی که عمومی خوانده می شود.

قطعا یکی از مهم ترین مراحلی که برای عمل موفقیت آمیز باید طی گردد انتخاب نوع بیهوشی ای است که باید در جریان عمل از آن استفاده گردد. انتخاب نوع بیهوشی در عمل زیبایی بینی مقدماتی دارد. بدین معنا که پزشک تست هایی می گیرد و می تواند مشخص کند کدام نوع بیهوشی بهتر است انجام شود. این تست ها نشان می دهد آیا بیمار به نوع خاصی از داروها واکنش نشان می دهد یا اینکه بیماری خاصی دارد یا خیر.

برای انتخاب نوع بیهوشی معیار های مختلفی مد نظر قرار می گیرد. از جمله اینکه به تشخیص بهترین جراح پلاستیک بینی بستگی دارد که مثلا یک مدل خاص از بینی چقدر زمان می برد پس کدام نوع بیهوشی می تواند، این زمان خاص بیمار را به حالت بی حسی و آرامش ببرد. تا پزشک بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد. اگر عملی مدت زمان طولانی طول بکشد قطعا از بیهوشی ای استفاده می شود که مدت زمان طولانی بر بیمار تاثیر گذارده و بی حس کند.

انواع بیهوشی در جراحی بینی
انواع بیهوشی در جراحی بینی

بیهوشی موضعی

این روش بدین گونه انجام می شود که ماده ای بی حس کننده به محلی خاص تزریق می شود. و موجب می شود محل مذکور بی حس شود و متوجه درد و ناراحتی نشود. این ماده در واقع به نواحی بینی و اطراف آن تزریق می شود.

بی حسی منطقه ای

این روش از بی حس کننده ها نیز یک منطقه یا ناحیه خاصی از بدن را سرّ می کنند. و موجب می شوند هیچ گونه اطلاعات پوستی از این ناحیه به مغز نرسد. در نتیجه ی این انقطاع ارتباط، دردی حس نمی شود.

بیهوشی عمومی

در بیهوشی عمومی با استفاده از موادی که بیمار استفاده می کند شخص به یک حالت ناهوشیاری کامل می رود. و دیگر نسبت به محیط هیچ آگاهی و ادراکی ندارد.

دکتر علی منافی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و در انجام کلیه جراحی های پلاستیک بدن و صورت تجربه و تبحر بسیار بالایی دارند. در صورت تمایل به برقرای ارتباط می توانید با شماره های مطب 02188879941 و 02188879942 و 02188797882 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر می توانید به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

نکات مهم در خصوص انواع بیهوشی در جراحی بینی

نکاتی در خصوص انواع بیهوشی هایی که برای انجام جراحی بینی قابل انجام است

1. اگر عمل بینی شما زمان کمتر و اقدامات ساده ای را نیاز داشته باشد از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود. و بینی شما بی حس شده و نیز با استفاده از آرام بخشی که از طریق رگ شما به بدن تان تزریق می شود موجب می شود حالت سست و بی حرکتی را داشته باشید. در نتیجه در کوتاه ترین زمان پزشک بدون مشکلی اقدامات لازم را انجام می دهد.

2. در برخی موارد به علت شرایط پیچیده ای که بیمار دارد نیاز است که بیمار به بیهوشی کامل برود. معمولا در این شرایط مدت زمان عمل زیاد است که پزشک از این روش استفاده می کند. برای بیهوش شدن با این روش یا باید ماده بیهوشی را بوئید یا اینکه از طریق رگ هایی در نواحی دست و گردن به بدن تزریق می کنند.

3. انواع بیهوشی ای که برشمردیم هیچ گونه عوارضی نداشته و در بسیاری از مواقع کاملا موفقیت آمیز بوده است. اما در شرایطی خاص مشاهده شده است که بیهوشی هایی وجود داشته اند که منجر به مرگ شده اند. این اتفاق در حالی رخ داده است که هیچ نوع بیماری ای از قبل وجود نداشته و هیچ گونه علامت خطرناک و نگران کننده ای نیز مشاهده نشده است. به هر روی این اتفاق قطعا به تخصص و مهارت پزشک وابسته است.

4. استفاده از انواع بیهوشی می تواند عارضه هایی را در پی داشته باشد. اما اغلب آنها آنقدر جدی و مهم نیستند که بتوانند نظر ما را برای انجام عمل جراحی تغییر دهند. مثلا حالت تهوع، سرگیجه و غیره. در این موارد نیز بسیار خفیف بوده و به زودی رفع می شود.

نتیجه گیری

در مقام نتیجه گیری لازم است که بگوییم بسیاری از عوامل وجود دارد که باید بنا به تشخیص مبنای انتخاب نوع بیهوشی قرار گیرد. پس این توصیه را به شما عزیزان داریم که نهایت همکاری را با جراح پلاستیک تان داشته باشید. و بهترین نوع از انواع بیهوشی در جراحی بینی را برگزینید تا از خطرات احتمالی دوری کنید.

در انتها با بروز و ظهور عارضه ها نیز نگرانی و استرس به خود راه ندهید. صرفا با درمیان گذاشتن با پزشک تان و انجام نکات مهم گذر از آنها را برای خودتان تسهیل کنید.

دکتر علی منافی جراح پلاستیک

دکتر علی منافی

دکتر علی منافی در اردبیل به دنیا آمده و تحصیلات خود را تا آخر دبیرستان در آن شهر گذراند. در سال 1357 با کسب رتبه برتر کنکور سراسری وارد دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد و در سال 1367 فارغ التحصیل گردید و به دلیل رتبه ممتاز مستقیماً وارد دوره دستیاری جراحی (Residency) در دانشگاه شیراز شد و دوره دستیاری خود را از سال 1367 تا 1371 گذراند. به دلیل شناخت اساتید از ایشان از همان سال 1371 به عنوان عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

دکتر علی منافی جراح پلاستیک و زیبایی
برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
  1. ازتون متشکرم دکتر منافی عزیز بهترین جراح بینی تهران من هیچگونه عوارض بیهوشی در عمل نداشتم

    پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی
تماس با پزشک